Je tu doba špinavých tenisiek. Ako špine čeliť a ako jej predchádzať?

Jar a leto sú ročné obdobia, ktorá milujú tenisky. Ľudia ich nosia takmer denne, pretože je to jediná pohodlná obuv, ktorú môžeme obuť. Bohužiaľ je nutné počítať s tým, že sa nám tenisky môžu zašpiniť. Veď práve počas jari a leta výdatne prší, vďaka čomu je následne všade bahno. Najviac trpia látkové tenisky, ktoré sú napodiv aj najobľúbenejšie. Našťastie možno niečo robiť preto, aby tenisky neutrpeli. Rovnako tak je veľa možností, ako tenisky umyť, ak sa predsa len zašpiní.

Ak sledujete sociálne siete, určite ste narazili na mnoho návodov, ktoré vám dávajú cenné tipy. Vďaka nim ste potrebné prišli na to, ako z žehličky odstrániť spáleniny či ako odstrániť kolesá od potu z trička. Rovnako tak možno aj pomocou takých video-prísť na to, ako predchádzať zašpineniu topánok.

Pomôže vám vosk

So všetkým vám pomôže vosk. A to najlepšie taký, ktorý je bezfarebný, teda takmer neviditeľný. Keďže vosk neškodí topánkam, je to skvelý pomocník, ktorý chráni topánky pred ušpinením. Stačí, keď si vosk rozohrejete a prelejete ním topánku. Na topánke sa udrží len tenká vrstva vosku, ktorá je odolná voči dažďu, mokru či blate.

Ak teda v čase dažďov šliapnete do kaluže, voda po topánke zíde a nezostane na topánke ani sebemenší špina. Ak áno, možno ju ľahko zotrieť handričkou.

Čo keď je topánka už špinavá?

Ak už je vaša topánka špinavá a chcete ju opäť dostať do pôvodného stavu, rozhodne ju nedávajte do práčky! Práčka je nepriateľ tenisiek. Radšej siahnite po paste na zuby alebo po bielom Cifu. Práve títo dvaja Pomocníci sú k topánke šetrní a pomocou nich ľahko zložíte všetko škaredé z topánok.

Pri umývaní topánok sa odporúča mať napustenou studenú vodu, nie teplou. Studená voda je k topánkam šetrnejší, nezničíte si ich. Na čistenie používajte šetrné handričky alebo hubky, nie drôtenky alebo niečo podobné. Mohlo by dôjsť k nenávratnému poškodeniu topánky.