Vyberajte si členkové topánky podľa typu postavy

Vyššia členkové topánky sú veľmi obľúbené, avšak bohužiaľ si ich nemôže dovoliť každá žena. Preto dámy, ak si vyberáte typ topánok, vždy berte do úvahy aj svoju postavu. Či už sú členkové topánok práve pre vás, alebo sa ich budete musieť radšej vzdať, pri výbere nešetrite. Siahnite po kvalitných materiáloch s vyššou podrážkou a dobre pripevneným podpätkom. Nemali by byť tesné, lepšie sú o číslo väčšie.

Štíhle nohy majú zelenú

Prakticky akýkoľvek typ vyšších členkových topánok si môžu dovoliť vysoké ženy s dlhými štíhlymi nohami. Aj nízke členkové topánky so zateplením v podobe mohutného kožúšku na nich budú vyzerať dokonale práve vďaka ich výške a dobre tvarovaným nohám. Ak však má vyššiu žena silnejšie nohy, mali by byť pri výbere týchto topánok pre jesenné a zimné dni opatrnejší. Nízke čižmy zdôrazní jej nedostatky.

Úzke topánky pre silnejšie dámy

Ženy, majte sa pri výbere členkových pätiek na pozore, ak ste menšieho vzrastu a silnejší. Pre malé ženy sa hodí vyššia špicaté čižmy na podpätku, členkové upozorňujú na malú výšku. Silnejšie ženy by mali siahnuť po vysokých topánkach úzkeho tvaru. Pokiaľ ale budú členkové topánky úzke, môžu ich nosiť aj udělanější postavy. Dôležité je správne oblečenie, napríklad úzke nohavice v skrátenej dĺžke končiaci nad topánkou, alebo dlhé rovné nohavice, ktoré topánku obopnú.

Medvedí look do zimy sadne

K jesennému outfitu, teda nohaviciam alebo aj sukňu sa hodí nízke čierne nízke čižmy s kožušinkou ako tieto Tak trochu medvedí look bude vyzerať dobre. Univerzálna hnedá je skvelou farbou pre topánky určené k jesennému a zimnému nosenie. Mäkká textilná podšívka sa postará o to, že vám nebude chladno. A predovšetkým – tento model ľahko predĺži postavu menším ženám. Pri menších buclatější postáv sa vždy oplatí k jesenným topánkam voliť tie na podpätku, pretože dokážu opticky pomôcť postave.