Čo si obliecť počas chladných letných dní?

Leto je ročné obdobie, pod ktorým si väčšina z nás vybaví hlavne teplé až horúce dni, kedy nám teploty siahajú až do tridsiatich stupňov. Pri takých teplotách sa nedá robiť nič iné, než sa len váľať pri vode alebo jazdiť na dovolenke k moru, kde budeme takzvane chytať bronz. Ide však o to, že leto môže priniesť aj chladnejšie dni, a to najmä vtedy, keď napríklad prší od rána do večera, a to hneď päť dní v týždni. Búrky sú niekedy nemilosrdné a zvyšujú nám hladinu vody v riekach a v jazerách. Krupobitie potom môže prísť spoločne s búrkou, čo sú také stavy, pri ktorých teplo naozaj nie je. 

Nákupné maniačka v takýchto prípadoch nikdy nevie, čo si obliecť, pretože sa pred letom vybavia novým oblečením presne určeným pre horúce dni. Lenže vtedy, kedy prší a celé dni sa nedá vyliezť z domu, to potom bohužiaľ nemajú, čo si obliecť. Preto prinášame inšpiráciu, vďaka ktorej nás ani chladné letné dni nemôžu prekvapiť. 

  • Bundičky nás mnohokrát zachráni!

Pred letom si väčšinou myslíme, že nemusíme kupovať žiadne ľahké bundičky, ktoré sme potrebné potrebovali cez jarné obdobie. Takéto bundičky je však dobré nechať si v skrini a na leto je neupratovať, pretože práve počas chladných dní nás môžu aj v lete zachrániť. Aktuálne zabodujeme rozhodne s bomber bundou, ktorú nájdete v ľahkom, nie iba v teplom prevedení. Klasika skrývajúci sa v džínsových bundách je ďalší dobrou voľbou. V obchodoch značky Reserved navyše teraz nájdeme krásne ľahké bundičky stiahnutej v páse v pastelových farbách – aj to je úplne fenomenálne kúsok. 

  • Myslite na topánky!

V lete sme zvyknutí, že si obúvame na nohy len a len sandálky, ktoré nám dokonale ventilujú nohu, pričom noha nikdy nezapácha, aj keď je nám horúco akokoľvek. Pri daždivých dňoch na takú obuv ale môžeme zabudnúť, pretože je to len na prechladnutie. Je potrebné voliť plnú obuv. U tenisiek voľte také, ktoré nepromokají, inak voľte treba chelsea topánky, čo sú topánky, ktoré sa stali populárne predovšetkým cez tohtoročné jarné a minuloročnú jesennú sezónu.