Chcete si oddýchnuť a uľaviť svojmu telu? Vydajte sa do termálnych kúpeľov

Termálne kúpele nie sú len pre seniorov, ktorí nevedia, ako inak tráviť svoj čas. Nie sú ani pre tých, ktorých telo túži po regenerácii po ťažkej prekonanej chorobe. Termálne kúpele sú popravde pre každého, kto túži po odpočinku a po spomalení. Žijeme v rýchlom svete, spomalenie sa niekedy skrátka hodí. Nemusí vás naozaj nič bolieť, aby ste do termálnych kúpeľov zavítali. Ak nad termálnymi kúpeľmi uvažujete, ponúka sa otázka, do ktorých zamieriť.

Samozrejme v Českej republike nájdeme niekoľko termálnych kúpeľov, ale popravde sú lepšie inej európskej termály. Vybrali sme niekoľko veľmi atraktívnych európskych termálnych kúpeľov, kam sa oplatí zavítať. Niektoré sú, čo by ste kameňom dohodil.

Za termály do Rakúska

Rakúsko nie je tak ďaleko. Preto sa vydajte do tunajších termálnych kúpeľov, ktoré nesú názov Aqua Dome. Ide o termálne kúpele ponúkajúce modernú architektúru a impozantný prostredie, kde sa vám dostane vysnívaného odpočinku. Celé termálne kúpele sú vystavené v tvare kryštálu, je tu mnoho visutých bazénov, tiež sa tu nachádza bazény v tvare misiek, kde nájdete ako minerálne, tak sirnatou alebo slanú vodu. Samozrejme je tu aj saunový svet, aj bazén s vodnou gymnastickú alebo bazén pre vodné spinning.

Za termálnymi kúpeľmi na Slovensko

Aj u našich bratov Slovákov nájdeme naozaj krásne termálne kúpele. Sú nimi kúpele Bešeňová na slovenskom, ktoré boli vybudované na báze horúcich prameňov termálnych vôd. Tunajšie termálne pramene využívali už dávni Kelti, teraz pomáhajú hlavne na urologické problémy alebo na dýchacie ústrojenstvo.

Za termály do Maďarska

Maďarsko je popravde preslávené svojimi termálnymi kúpeľmi. Nájdeme tu napríklad termálne kúpele Hévíz, ktoré leží asi desať kilometrov od samotného Balatonu. Dostanete sa sem snáď všetkými dopravnými prostriedkami, čakať vás tu bude celý rad procedúr, kúr alebo zábalov a terapiou.