Bývate v malom byte? Potom ho nezariaďujte do niekoľkých štýlov bývania

Aby sa vám doma dobre žilo, je dôležité svoju domácnosť zariadiť do najrôznejších štýlov bývania. Práve vďaka krásnemu zariadenie domácnosti bude domácnosť dýchať príjemnou a útulnou atmosférou. Kým majitelia veľkých bytov alebo murovaných domov či drevostavieb si môžu prakticky vyberať zo štýlov bývania, ľudia žijúci v menších bytových jednotkách si tak moc vyberať nemôžu. Dôvodom toho je predovšetkým fakt, že mnohé štýly bývania opticky zmenšujú interiéry, a to najmä svojím nábytkom, ktorý je pre dané štýly typický. Keďže už tak žijete v menších bytoch, nedovoľte, aby sa vaša domácnosť ešte viac opticky zmenšila.

Pozor na alpský štýl

Samozrejme je niekoľko štýlov bývania, ktoré v menšom českom byte skrátka nechcete. Jedným z nich je napríklad alpský štýl bývania, ktorý je síce krásny, ktorý navodzuje príjemnú a hrejivú atmosféru, na druhú stranu práve tento štýl bývania vsádza na masívny nábytok, ktorý má tendenciu domácnosť opticky zmenšovať. Okrem toho sú jeho súčasťou koberce na zemi, tiež kožušiny a veľké obrazy na stene s motívom krajiny alebo zvierat.

Ani eklektický štýl bývania nie je to pravé

Už ste počuli o takzvanom eklektickom štýle bývania? Je to štýl bývania, ktorý si zakladá predovšetkým na rozháranosť, inými slovami zlučuje prvky, ktoré k sebe na prvý pohľad vôbec nejdú alebo ktoré k sebe skrátka nepatrí. Nehodí sa hlavne do malých priestorov, je špecifickými svojimi výrazne farebnými tapetami, tiež geometrickými vzormi.

Klasický štýl bývania jedine na zámok

Mnohým ľuďom sa páči klasický štýl bývania, ktorý by človeka takmer ihneď premiestnil do nejakej rozprávky. Jedná sa o pomerne okázalý, ale veľmi ozdobný štýl bývania, ktorý však zaberá obrovské množstvo priestoru. A to hovoríme len o riasených závesoch, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou klasického štýlu bývania.

Dajte prednosť pohodliu

Sedací vak nie je len o pohodlie, rovnako ako rozkladacie kreslo, ale ide aj o praktickú stránku bývania.