Tri typy obľúbených matracov. Na ktorú stavíte vy?

Zistili ste, že je vaša matrac už celkom preležaniu a že by ste si zaslúžili novú? V takom prípade sa už asi obzeráte po víťazovi. Pri výbere matraca je veľmi dôležité, aby ste sa informovali o použitom materiáli. Každý materiál, z ktorého je matrac vyrobený, má úplne iné vlastnosti. Dôležité je tiež vyberať si podľa tvrdosti (každý človek potrebuje inak tvrdý matrac) a samozrejme sa nesmie zabúdať ani na výšku.

Aby bol výber posteľové matrace ľahšie, rozhodli sme sa vám vypichnúť tri typy najobľúbenejších matracov na trhu. Patrí k nim penový matrac, pružinový matrac a latexový matrac.

latexový matrac

Najskôr začnime tou vôbec najluxusnejšie matracov. Latexové matrace sú vysoko kvalitné matrace, ktoré sú vyrobené zo syntetického latexu. Tohto materiálu by sa vnútri matrac malo ukrývať veľké množstvo. Keď mu je obsah latexu v matraci zanedbateľný, kvalitou sa matrac rovnajú napríklad penovým matracom. A keďže sú latexové matrace drahšie záležitosťou, nechcete, aby sa rovnal svojou kvalitou matracom penovým, ktoré sú za babku.

K výhodám latexových matracov patrí predovšetkým to, že sú antialergické a tiež priedušné. Naviac sa dokonale prispôsobujú telu a rýchlo sa vracia do pôvodnej polohy.

pružinový matrac

Čo sa týka pružinových matracov, tie v posledných rokoch prešli naozaj veľkým progresom. Už to dávno nie sú matrace vŕzgajúce a nepohodlné, aké ich poznáme z detstva. Dnes sú pružinové matrace veľmi kvalitné a je na nich radosť zaspávať. Najmä ak uprednostníte pred bonellovými matracmi taštičkové matrace, ktoré v sebe ukrývajú obrovské množstvo pružiniek zaisťujúci kvalitný spánok.

K výhodám pružinových matracov patrí predovšetkým priedušnosť, vysoká nosnosť a tiež nižšie riziko výskytu a množenie roztočov.

penový matrac

Rozhodne najpopulárnejšími matracmi na trhu sú penové matrace, ktoré sú cenovo dostupné. Vie sa prispôsobiť tlaku tela i teplote tela, čo kdejaká matrace nevie. Na trhu sú navyše k dostaniu aj obojstranné matrace, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí ešte nevie, či im vyhovuje matraca tvrdšie alebo mäkšie.

K výhodám penových matracov patrí predovšetkým stopnutie bolesti chrbta a tiež možnosť umiestniť na polohovateľné rošty.