Byť in a trendy: Ako upútať ľahko extravagantným účesom?

Ak chcete byť len ľahko extravagantné, máte k dispozícii veľa variantov, ako zaujať úpravou vlasov okolia. S takými účesy upútate pozornosť, budete mierne vyčnievať z davu a pritom budete vždy perfektne upravení. Také účesy môžeme nazvať ako civilno extravagantné. Charakterizujú je napríklad výrazné strihy či prvky v ich úprave či nápadnejšie farby, avšak vždy ide o účesy úplne bežne nositeľné, nie kreácie určené len na maškarný ples.

Asymetria upútajú

V kurze sú rôzne asymetrie, napríklad veľké vlny na jednej strane tváre proti hladké úprave vlasov na druhej strane. Vďaka tomu výrazne vynikne výsledný efekt vlny. Ďalšou možnosťou sú rôzne dlhé pramene, treba výrazne kratší zostrih na jednej strane proti dlhším vlasom na druhej. Takýto zostrih však vyžaduje dokonalú prácu kaderníka, pretože zvýrazňuje tvar tváre a odhalí prípadné nedokonalosti strihu.

Malý, ale výrazný detail oživí vizáž

Účes tiež môže oživiť jeden menší však výraznejšie detail. Čo si treba k bohatému rovnému mikádu nechať vytvoriť strapatou nerovnú ofinu kopírujúci špičky horského masívu? Rovné mikádo s ofinou môže spestriť aj vyholený kúsok hlavy treba jedným nad uchom. Pramene potom zastrčíte za ucho, aby vyholená časť vynikla.

Farby rozsvieti účes

Nosíte veľkú pätku nad čelom? Zdôraznite jej tvar jemným prefarbením. Farebný prameň vhodne zvoleného odtieňa účes doslova rozsvieti rovnako ako dvojfarebné vlasy, takzvané ombre hair v kombinácii tmavá a svetlá dodajú vašej tvári švih.

Hry so zapletenými vlasmi

I sa zapletaním vlasov si môžete vyhrať tak, aby ste niečím prekvapili. Dva zapletené drdoly reprezentujú ľahko školáčku štýl. Uprostred hlavy utvoríme cestičku, vlasy na každej strane spletieme do vrkoča, z ktorého vytvoríme drdol, ktorý pripevníme pinetky či štipcami. Aby vlasy nepoletovaly, v tom nám pomôže vlasový vosk. Efektné je rybí vrkoč, zhotovovaný spôsobom, kedy pri pletení priberáme k pravému prameňu vlasov pramienok z ľavej strany a naopak k ľavému prameňu pramienok z pravej strany, tým docielime onej rybie štruktúry.