Máte veľkú záhradu? Zaobstarajte si aj vhodného strážcu!

Mať svoj dom – to je snom každého z nás. Väčšinou o hypotéku žiadame vtedy, keď túžime s partnerom alebo partnerkou po rodine a tá sa nemôže predsa rozrásť v niekoľkoposchodové panelovom dome v byte jedna plus jedna. Ostatne mať svoj dom znamená, že sme úspešne dostali hypotéku, čo je v súčasnej dobe čím ďalej ťažšie. Je však nutné podotknúť, že ak už kupujeme dom alebo pozemok, mali by sme myslieť na to, že je potrebné, aby sme tam mali samozrejme i záhradu. Predsa len keď deti vyrastú, potom budú chcieť vyčíňať na záhrade, nie len v pohodlí domova. Navyše sa na záhrade dá vytvoriť nielen parkovisko alebo hojdačky, ale aj bazén alebo napríklad si môžeme zasadiť svoje obľúbené druhy zeleniny, ktoré sú oveľa lepšie a hlavne zdravšie ako tie kupované kúsky.

Ostatne na takej záhrade je nutné, aby sme mali aj svojho vlastného strážcu. Predsa len žijeme v dobe, keď sa takmer stále stretávame s reportážami v televíznych novinách, ktoré pojednávajú o tom, že sa niekde blízko nášho domu potulujú zlodeji a okrádajú nás, keď spíme. Preto sa nám na takej záhrade rozhodne oplatí mať nejakého strážnika v podobe psíka. Nemusíme sa báť veľkých rás, pretože na záhrade je pre nich miesto.

Aké rasy voliť?

Najčastejšie sa volí obľúbení retriever. Tento pes je krásny, krátkosrstý a hlavne pre rodinu ako stvorený. To isté tiež labrador, ktorý je však trochu náročnejšie v tom, že sa mu musí starať o srsť samozrejme, pretože je dlhšia. V poslednej dobe sa stal obľúbený aj husky, ale to je pes, ktorý potrebuje svoju vlastnú starostlivosť. Okrem iného je obľúbený tiež vlčiak alebo napríklad kólie, ktorú milujú predovšetkým manželia, ktorých deti sú už veľké, pretože kólia sa ľahko naučia novým kúskom. Okrem iného sú obľúbené aj väčšie rasy psov. Ak však nechcete voliť abnormálne veľké psy, potom skúste napríklad pitbula, ktorý ale potrebuje väčšiu výcvik.