Blazer! To musí mať každý muž!

Ak hľadáte niečo, čo sa hodí snáď na každú príležitosť, máme pre vás to pravé. Čo to teda je? Blazer! Nič vám tento názov nehovorí? Predstavte si niečo medzi športovým sakom a oblekom. Blazer je šitý z veľmi ťažkých látok. Rozoznávame dva druhy jednoradový a dvojradový. Aký je medzi nimi rozdiel? Je to úplne jednoduché. Dvojradový má iba tmavo modrú farbu a jednoradový môže mať akúkoľvek farbu. 

Kedy ho nosiť? 

Ako sme už povedali. Blazer je možné nosiť snáď na akúkoľvek príležitosť a pre jesenné počasie je ako stvorený. Môžeme ho obliecť ako do práce, tak na romantickú prechádzku či večeru. Látka z ktorej je Blazer šitý je väčšinou menčester, zamat a alebo flanel. Obliecť k nemu môžete kľudne džínsy a tenisky. Fantázii sa medze nekladú. Nikdy ale nezvoľte rovnaký odtieň nohavíc ako je sako. Ak chcete byť takto zladenie siahnite po obleku. 

Ak si tento kúsok chcete do svojho šatníka zaobstarať, je potrebné siahnuť trochu hlbšie do vrecka. Ale táto investícia sa vám určite vyplatí. Vďaka kvalitnému materiálu Blazer niečo vydrží a z módy len tak nevyjde. 

Ako vyberať? 

Určite je potrebné si Blazer starostlivo vyskúšať a nehanbiť si nechať poradiť od predávajúci. Blazer by vám mal sedieť pekne na telo a vytvoriť tak skvelú postavu. Dĺžka rukáva je veľmi dôležitá preto si na ňu dajte pozor. Rukáv by sa mal dotýkať zápästné kostičky. Ruka by v tento moment mala byť pri tele. V okamihu pokrčenie ruky by mal ísť vidieť okraj rukáve košele. 

Odporúčame nechať si Blazer ušiť na mieru v kvalitnom krajčírstvo. To je istota, že vám sako padne ako uliate. 

Zdroj fotografie: www.oblekypraha.cz