Ako obliecť chlapa do divadla?

Raz za čas je vhodné do života zaradiť aj nejakú kultúrnu vložku. Väčšinou sa jedná o muzikál alebo napríklad o divadlo. Divadlo je nevšedný zážitok, do ktorého je potrebné chodiť nevšedne oblečený. Nemôžete si do neho vziať obľúbenej tepláky alebo ani džínsy s pohodlnou mikinou. Chce to o nevšedný formálny štýl, ktorý len tak každý deň nenosíte. Páni si väčšinou vedia rady, ale dámy stoja hodiny pred zrkadlom a stále dookola si skúša rôzne outfity, ktoré by sa do divadla hodili. Veľakrát vďaka nerozhodnosti nestíhajú predstavenie, preto je možná patričné, aby sme si vytvorili vhodný look, ktorý vždy bude jasnou voľbou pri návšteve tohto kultúrneho miesta. 

Čo si majú obliecť páni? 

Páni by mali skĺznuť ku klasickým spoločenským nohaviciam. Mnoho mužov volí tiež oblek, ale ten nie je podmienkou. Budú stačiť vhodné spoločenské nohavice, košele neutrálnych farieb a poltopánky. Veľký dôraz však naozaj klaďte predovšetkým na košeli, pretože páni majú poslednou dobou nemiestny zvyk, a síce obliekať si výrazne farebné kúsky. Do divadla (ani na inú príležitosť) nie sú pestrofarebné košele vhodné, preto voľte radšej klasickú bielu či inú svetlú farbičku. Povolené sú však tiež tmavé odtiene modrej na farby alebo klasická čierna. Poltopánky sú moderné v hnedom prevedení, nie v klasickej čiernej farbe. Doplňte celý outfit hnedým úzkym pásikom a hnedými hodinkami. 

Čo si majú obliecť ženy? 

Ženy majú trochu väčší výber, pretože sa schvaľujú nielen nohavice, ale aj sukne či šaty. V poslednej dobe sa stali veľmi populárne kostýmy, ale ak ich nemáte zrovna v láske, skúste to s jednoduchými šatami. Ak sa nejedná o nedbalé letné dovolenkové typy šat, sú vhodné relatívne všetky ostatné druhy. Najvhodnejšie sú úzke typy s dĺžkou minimálne do polovice stehien. U sukní platí úplne rovnaké pravidlo. Keď mu nie ste zástancami sukní, vyberte nohavice – tie sú perfektné najmä úzke rovné. Všetko doladí samozrejme lodičky, ktoré sú do divadla ako stvorené a vkusná kabelka do ruky – neberte si všedný veľkú kabelku, stačí drobné písanie.