Tri pravidlá pánskeho obliekania podľa Michala Bastiana

Muži sú bohužiaľ módou Nepobozkaná. Samozrejme nehovoríme o všetkých mužoch, ale veľká väčšina skutočne je módou úplne nepobozkaná. Je to škoda. Na uliciach ubúda mužov, ktorí sa vedia vkusne obliecť. V dnešnej dobe nájdeme len hŕstku pánov, ktorí sa obliekajú podľa istých pravidiel.

Pravidlá pánskeho obliekania by mali dodržiavať všetci páni, a to nezávisle na veku. Ak chcú muži ženy zaujať, nikdy ich nezaujmú s tričkom a džínsy. Dámy vždy radšej uprú pohľad na muža, ktorý sedí vkusne, elegantne a zároveň štýlovo oblečený pri stole v kaviarni, ktorý ťuká do svojho pracovného počítača a decentne si upíja z hrnčeka kávy, ako na mužov, ktoré pokrikuje v krčme s pivom a roztrhanú košeľou.

Ak túžite ženu zaujať, a to buď na prvom rande, alebo len chcete urobiť dojem na okoloidúcich dámy, prinášame vám v krátkosti zoznam pravidiel pánskeho obliekania, ktoré presadzuje veľmi uznávaný americký návrhár Michael Bastian.

1) Dbajte na topánky

Podľa návrhára ženy súdia muža podľa jeho topánok. Jedným z pravidiel pánskeho obliekania je mať vkusné topánky. Podľa návrhára muž nemusí mať milióny párov, stačí ich len niekoľko, ktoré budú kvalitné. Do mužského botníku patrí rozhodne mokasíny, semišové topánky a samozrejme pracovné topánky, ktoré sa nosia k džínsom.

2) Oblek musí padnúť

Mnoho mužov nosí obleky o číslo väčšie, teda im doslova natiahnuté. Väčšia obleky nevyzerajú ani vkusne, ani štýlovo, ani elegantne. Každý muž by mal mať taký oblek, ktorý mu stopercentne padne. To je zo všetkého najdôležitejšia. Ak vlastníte desať oblekov, minimálne deväť nechajte od krajčíra upraviť.

3) Svetre sú základ šatníka

Podľa Michaela Bastiana vďaka svetrom budete vyzerať vždy seriózne a vždy budete budiť istý rešpekt. Nekupujte si len hrubé svetre, ale siahnite aj po tých tenkých, ktoré sa nosia najmä na košeli, kedy golier vytiahnete zo svetra von, aby bol na očiach.