Bez desiate ani na krok!

Iste si každý z nás pod pojmom desiata predstaví, ako sedával v škole v lavici a o veľkej prestávke si pochutnával na poctivej desiatu od mamičky. Kto by na toto mohol zabudnúť!

Ale pozor! Teraz máme na mysli úplne iné desiaty. Desiaty, ktoré vám naštartujú metabolizmus, zaženú hlad, a alebo prípadnú chuť na nejaké to maškrtenie. Tak ako sa hovorí, raňajky sú základ dňa, tak desiata je urýchľovač v boji s prebytočnými kilami. Toto „mezijídlo“ vám nedovolí mať hlad, a tým tiež zabráni telu schovávať si prípadnú zásobu.

Čo zahrnúť do dopoludňajší desiaty?

V tento čas by mala byť olovrant zdrojom energie (sacharidov), predsa len nás čaká ešte celý deň. Toto malé občerstvenie by malo byť cca v polovici času medzi raňajkami a obedom. Môže to byť napr .: miska orieškov (zdroj vlákniny), jogurt, ovocie (vhodný je banán, jablko, hruška …), kefír (nemá takmer žiadne kalórie), celozrnné sušienky, kaše.

Nezabúdať ani na olovrant!

Popoludní bývajú väčšinou hektickejšie, musíme vyzdvihnúť deti zo školy či zájsť po práci na nákup atď .. A to sú dôvody, prečo veľa ľudí na desiatu popoludnie zabudne. Keďže sa deň chýli ku koncu, tak už nie je až tak potrebné dopĺňať sacharidy, ale ak máte v pláne navštíviť fitko alebo zvoliť iný šport sacharidov sa nebojte. Desiata v tento čas vás zachráni od nutkanie si večer ešte niečo sladké zobnúť. Čo zvoliť? Celozrnné pečivo, zeleninu (najlepšie tepelne upravenú, tým zabránite možnému nadúvanie), vajcia, jogurt, tuniak, šunka, zakysaný nápoj, proteínovú tyčinku, oriešky, tvarohová nátierka atď.