Benetton

Luciano Benetton – práve po tomto mužovi je pomenovaná široká škál obchodných reťazcov, ktorá svoj prvý obchod otvorila v roku 1965 v talianskom meste Treviso. Štyridsaťštyri rokov trvalo, kým sa táto značka stala celosvetovo známou a než sa dostala aj do iných krajín než len do Talianska. Jednalo sa o akýsi rodinný podnik, v ktorom jeho sestra mala na starosti návrhy oblečenia, brat viedol administratívu a finančné oblasť a ďalšie súrodenec riadil výrobu. Táto dobre rozrostená rodina dokázala, aby sa podnik dostal k tým najlepším vo svojom odbore. Ak by ste mali poznať nejakú módnu značku, tak jedine Benetton, ktorý v sebe skrýva dlhoročnú rodinnú tradíciu, vďaka ktorej sa naozaj dostal na úrovne víťazov. 

Značka Benetton sa zameriava predovšetkým na módu, a to na pánsku a dámsku. Kvôli tomu, že sa jedná o rodinnú firmu, páni si môžu byť istí, že mužskí zakladatelia dbali na to, aby ich produkty boli naozaj štýlové a pre mužov ako stvorené. Nemusíte sa teda báť, že by ste vyzerali ako ženská populácia kvôli tomu, že sa o celú kolekciu starala iba žena. Ženy zase môžu byť istí, že to, čo na seba dajú, je riadne podľa módnych predpisov. Jednotlivé kúsky zasahujú do všetkých druhov oblečenia, teda sa stretnete s tričkami, blúzkami, nátelníky, šortkami aj nohavice. 

Kozmetika? Jedine Benetton! 

Aj nadšenci do kozmetických značiek si prídu na svoje, pretože konečne prídu na to, že tie najlepšie kozmetické produkty sú iba od tejto značky. Na kozmetické produkty sa firma orientuje už od roku 1986, kedy začala vyrábať svoje vlastné parfumy. Ten prvý (a dodnes stále aktuálne a populárne) sa volal Colors. O šesť rokov neskôr sa zakladatelia pustili do ďalšieho vyrábanie takýchto produktov. Lenže teraz už potrebovali svoje výrobky aj trošku propagovať, a tak sa rozhodli toho roku tiež založiť medzinárodne vydávaný magazín v angličtine a francúzštine zvaný rovnomenná Colors.