Ako ušetriť na telefonovaní

Trápia vás vysoké účty za telefón a radi by ste ušetrili za pravidelné platby faktúr od operátora? Pripravili sme pre vás niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vám môžu pomôcť realizovať zaujímavé úspory.

Obmedzenie používania služieb

Úplne najjednoduchším spôsobom, ako ušetriť za telefonovanie je obmedzenie miery využívaných služieb. Pokiaľ voláte dlhé minúty, posielate veľké množstvo multimediálnych a textových správ alebo pravidelne surfujete na internete, budete musieť logicky počítať s nutnosťou väčších finančných výdavkov.

Správna voľba tarify

Ak nechcete robiť prílišné kompromisy, ale zároveň sa ani uspokojiť s vysokou cenou, mali by ste zvážiť, či vami aktuálne využívaná tarifa zodpovedá rozsahom službám, ktoré pravidelne užívate. Dobré nastavenie je úplným základom pre výhodné využívanie ponúk všetkých operátorov. V ideálnom prípade sa spojte s pracovníkmi vášho poskytovateľa a skúste sa s nimi dohodnúť na individuálnych možnostiach ušitých priamo na mieru pre vás.

Rodinné a rámcové zmluvy

Máte možnosť pod zmluvu mobilného operátora priradiť viac čísel naraz? Informujte sa o zľavách, ktoré z týchto prípadných kolektívnych zmlúv plynú. Obvykle môžu zaštiťovať napríklad rodinných príslušníkov alebo spolupracovníkov vo vašej firme. Vďaka vyššej útrate vám môže ponúknuť poskytovateľ výhodnejšie podmienky, ktoré znížia vaše celkové náklady. Pokiaľ pracujete vo veľkej firme, skúste sa informovať aj u vášho zamestnávateľa, ktorý môže v rámci firemných benefitov ponúkať výhodné rámcové tarify.

Viac služieb od jedného poskytovateľa

Podobný princíp sa viaže aj na zlúčenie viacerých druhov služieb k jednému poskytovateľovi. Väčšina domácností okrem telefónu využíva aj internetové a telefónne služby. Pokiaľ sú všetky presunuté k jednému operátorovi, môže byť výsledná cena podstatne nižšia.