Cvičíte psíka vonku? Poradíme, čo so sebou

S cvičením psieho štvornohého maznáčika sa musí začať čo najskôr. Všetci odborníci sa zhodujú, že príslovie, ktoré hovorí, že starého psa novým kúskom nenaučíš, je pravda. Preto s výcvikom psíka začínajte už v ranom veku, nech z neho nevyrastie neposedník, ktorý bude nielen vám ako svojim majiteľom hrať na nervy. Do samotného výcviku buď môžete investovať, alebo sa ho môžete ujať sami. Je to len na vás, pre akú možnosť sa rozhodnete. Keďže svojho psíka poznáte najlepšie vy sami, odporúčame ho trénovať na vlastnú päsť, a to konkrétne vonku na prechádzkach, kde bude minimálne množstvo vecí, ktoré ho môžu rozptýliť.

Samozrejme venčenie alebo nežuvanie nábytku ho musíte naučiť sami doma. To je skrátka vec, ktorú ho vonku nenaučíte. Ostatní sa však vonku na prechádzke naučiť môže. Myslíme tým napríklad povely „sadni“ či „ľahni“, ale tiež ho možno vonku naučiť povelu „k nohe“. Rovnako sa len na prechádzke naučia tomu, aby vám chodil pri nohe a netúlal sa v okolí päťdesiatich metrov.

Ak sa svojho psíka rozhodnete trénovať vonku, nesmiete zabudnúť na niekoľko vecí. Poradíme, čo so sebou.

Bez vodítka to nepôjde

Obojok je niečo nenahraditeľné, rovnako tak je nenahraditeľné vodítko, bez ktorého sa nezaobídete najmä vonku na prechádzkach. Pre výcvik sa odporúča vlastniť také vodítko, ktoré nie je veľmi dlhé. Malo by byť dlhé asi ako ruka majiteľa psíka. Psík nesmie mať pri výcviku vonku veľkú voľnosť, v opačnom prípade by mohol začať „skotačiť“.

Maškrtník vždy so sebou!

Na prechádzkach tiež nesmiete postrádať maškrtník. Jedná sa o taštičku cez rameno, ktorá v sebe ukrýva hromadu, hromadu maškrty, ktorými svojho psíka obdarujete, keď bude hodný, keď sa mu podarí nejaký povel alebo keď vás poslúchne a zostane pokojný v situácii, keď okolo neho prechádza iný psí spoločník. Maškrtník oceníte aj na dlhých výletoch či pri cestovaní so psom. Navyše, pokiaľ chcete nakupovať doplnky pre svojho chlpatého miláčika, tak máte možnosť vyberať zo štýlových kolekcií, ktoré vyrába česká firma Iridog.cz