Ako spomaliť vypadávanie vlasov počas menopauzy?

Menopauza bohužiaľ dostihne absolútne každú ženu. Ženy si musia uvedomiť, že sa im v určitom veku života hormóny doslova splaší, že zrazu budú pociťovať návaly horúčavy, že budú zaháňať chute na rôzne pokrmy a že sa tiež stretnú s vypadávaním vlasov. Aj keď vlasy vypadávajú nejednému človeku, ženám počas menopauzy vlasy vypadávajú neustále. Čo je toho príčinou a ako prípadne spomaliť vypadávanie vlasov počas menopauzy?

Ponúka sa najskôr otázka, prečo vlasy počas menopauzy tak rapídne vypadávajú. Dôsledkom je hormonálna nerovnováha, ktorá je pre menopauzu typická. Keďže má žena znížený estrogén v tele, tiež má v tele znížený progesterón, vlasy skrátka vypadávajú a ženy to samozrejme trápi.

Našťastie ženy nemusia zúfať a nemusia sa báť toho, že by im vlasy vyzerali. Existuje totiž niekoľko spôsobov, ako predchádzať vypadávaniu vlasov. A my vieme, čo proti tomu funguje!

Eliminujte stres

Je potrebné udržiavať stres neustále pod kontrolou. Zabráni sa tak hormonálnej nerovnováhe a vlasy budú zostávať na svojom mieste. Vyvarujte sa tiež zmenám nálad a úzkostiam, aj to vedie k nadmernému vypadávaniu vlasov.

Jedzte správne, kvalitne a zdravšie

Tiež je potrebné dodržiavať istý jedálniček. Nemusíte držať priamo diétu, len jedzte správne, kvalitne a zdravšie. Majte v jedálničku celozrnné potraviny, tiež veľa ovocia a zeleniny. Zdravým vlasom tiež prospievajú esenciálne mastné kyseliny, ktoré nájdete napríklad v obľúbenej rybe menom losos. Tiež ich nájdete v mandliach, ak nie ste milovníkom rýb.

Dodržujte pitný režim

Je veľmi dôležité, aby ste dodržiavali pitný režim. Pitný režim sa podieľa na tom, aby naše telo fungovalo tak, ako má, a to aj počas menopauzy. Ak budete dodržiavať pitný režim, vlasy rozhodne nebudú vypadávať tak moc. Pre ženy prechádzajúce menopauzou sa odporúča vypiť až osem pohárov vody denne.