Čo si zabaliť na kempovanie?

Kempovanie patrí k stále obľúbenejším letným aktivitám, do ktorých sa dnes púšťa veľké množstvo ľudí. Veď ak je v lete krásne a teplo, prečo zostávať aj cez noc doma. Predsa len by sa mohlo to krásne počasie trochu využiť. Leto v sebe nesie mimochodom tiež búrky a dážď, preto Keď mu je vonku príjemne, načo čakať na sychravější a chladnejšie dni, keď môžeme hneď vyjsť. Niet sa preto čomu čudovať, keď je kempovanie obľúbené. Nie je predsa lepšie strávenie voľného času počas krásneho slnečného a teplého víkendu! Stačí len zohnať kopu kamarátov a zabaliť si niečo na cesty. Na čo sa však nesmie zabudnúť? 

  • Spánok(naň sa budeme tešiť) 

V prvom rade sa nesmie zabudnúť na spánok, pretože na neho sa po úmornom dni, keď prejdeme niekoľko kilometrov na miesto, kde budeme chcieť byť, budeme úplne tešiť. Pri balení tak nesmieme zabudnúť na karimatku a na spacák. Stan je samozrejme vedľajšie, pretože mnoho ľudí túži spať čisto pod šírym nebom. Ostatne pri stane sa stačí dohovoriť, pretože nemusia sa ťahať stan pre jedného, keď sa môže ťahať stan pre päť a potiahne ho iba jeden. 

  • Jedlo (po ňom budeme prahnúť) 

K pravému kempovanie patrí rozhodne opekanie, preto si nezabudnite zabaliť občerstvenie. Chce to len veľké množstvo špekáčikov a chleba s nejakou tou horčicou a kečupom. Mimo to samozrejme pitný režim sa dodržiavať musí – alkohol je potom na druhej koľaji, avšak napodiv sa na neho nezabudne snáď nikdy. 

  • Oblečenie(to bude naša spása) 

Ak plánujete kempovať dlhšiu dobu, potom by ste si mali zabaliť aj nejaké oblečenie na prezlečenie, napríklad len pár kúskov obľúbeného funkčného prádla. Nezabudnite rozhodne k oblečeniu pridať nejaké hygienické potreby a rozhodne repelent, ktorý využijete počas celého dňa. Komáre a iného tiež potvorky sú značne nepríjemné. Ak by ste chytili treba kliešť, potom sa môže jednať nielen o nepríjemnosť, ale aj o nebezpečenstve.