Ako sa mení bývanie, alebo zoznámte sa s aktuálnymi trendmi

Každý človek by bol pravdepodobne veľmi prekvapený, keby pred rokmi zamieril do babičkinho domova. Štýl, v ktorom majú starí rodičia zariadený interiér sa značne odlišoval (a mnohokrát ešte odlišuje) od toho, čo aktuálne frčí. Je to však akýsi proces. Rovnako ako sa menia módne trendy, menia sa aj tie vo svete bývania. Preto sa poďme pozrieť na pár vecí, ktoré do popredia vstúpili pred rokmi.

Chceli by ste korenený med?

Možno ste si teraz povedali, ako to asi chutí. V skutočnosti je však korenený med len odtieňom, ktorý sa pred rokmi dostal do povedomia vďaka tomu, že ho architekti a bytoví dizajnéri označili za najmodernejších a najštýlovejších vôbec.

Začal sa vynímať v obývacích izbách, aj v kuchynských kútikoch, kde ho niesli napríklad úchytky alebo úchytkové profily, svoju cestu si našiel aj do spálne alebo kúpeľne. Hovoríme o hrejivom odtieni, ktorý sa s postupom rokov trochu menil – v jednej chvíli sa pridalo krapet červené a vznikla tehlová, potom sa zase trochu pridalo hnedé a zrazu sme tu mali vínovú.

V kuchyni našla miesto zelená

Už dávno neplatí, že kuchyňa musí byť len čiernej alebo bielej. Za posledné roky sa v kuchynských kútoch pravdepodobne natrvalo usídlila aj zelená, ktorá sa napríklad vlani kombinovala so zemitými, neutrálnymi odtieňmi, čím vznikol veľmi útulný a štýlový interiér.

Ak by ste aj vy chceli mať takú zelenú kuchyňu, určite skombinujete daný odtieň napríklad s kovom alebo drevom. Zanecháte ono spojenie prírody s prírodou, čo snáď nikdy nevyjde z módy.

Luxusný zamat v jedálňach

Z materiálov sa za posledné roky najviac uchytil zamat, ktorý je na prvý pohľad veľmi luxusný, na prvý dotyk veľmi hebký. Našiel si cestu hlavne do jedální, kde sú z neho vyrobené hlavne jedálenské stoličky. Samozrejme sa nehodí do všetkých kuchynských kútov, ale najmä v moderných interiéroch svoje miesto nájdu.