Aké kabáty tento rok zaobstarať do svojho šatníka?

Kabáty sú na zimu nenahraditeľné, to vie predsa každý. Ale vedeli ste, že nie všetky kabáty sa stále nosia a že každý jeden strih alebo každá jedna farba vie s postavou zázraky? Poďme sa pozrieť na také kabáty, ktoré by nám minimálne tento rok mali zaplniť voľné miesto v našich skriniach. Poďme teda spoločne vyhodiť z šatníka kožené bundičky, ale skôr dať prednosť tomu teplejšiemu zvršku, ktorý na jar nebudeme chcieť odhodiť pre jeho pohodlnosť a štýlovosť.

Mladistvý vzhľad vďaka krémovým kabátom

Prakticky v každom šatníku by mal driemať čierny kabát, ktorý je takou klasikou, ktorá neomrzí, ale ani nenadchne. Je jasným favoritom hlavne tých, ktorí nemajú farbičky práve v láske a ktorí chcú vždy a za všetkých okolností pôsobiť elegantne.

Pokiaľ vám však čierna pripadá veľmi tvrdá, k tejto klasike si môžete zaobstarať aj krémový kabát, ktorý by ste najmä tento rok mali mať skutočne vo svojej zbierke. Jeho vedľajším a veľmi pozitívnym efektom je, že pôsobí mladistvo. Len si teda musíte dať pozor na údržbu – svetlá farba sa veľmi ľahko zafarbuje.

Pre zvýraznenie siluety voľte opasok

Prakticky každý kabát môžete trochu vyladiť, a to napríklad pomocou obyčajného opasku. Možno si hovoríte, že pokiaľ kabát opasok nemá už priamo v obchode, tak sa k nemu žiadny iný nehodí, ale opak je pravdou. Pomocou pásky, nech už akéhokoľvek pásika, môžete pekne zvýrazniť pás a svoju siluetu tak dostať do tvaru takzvaných presýpacích hodín. Tým upozorníte na svoje prednosti, naopak zamurujete nedokonalosti.

Opasok možno navyše uviazať na viacero spôsobov čiže nakoniec môže ísť o veľmi pôsobivý ozdobný prvok, ktorý posunie outfit na vyšší level.

Nebojte sa farieb

Tohtoročná zima hrá do kariet farbám. Preto ak vás tradičná čierna alebo spomínaná neutrálna béžová trochu nudí, siahnite po farbičkách pestrých. Červená, zelená, prípadne aj tmavo modrá alebo ružová. Čím pestrejší tento rok na zimu budete, tým lepšie.

V posledných mesiacoch sa najviac pozornosti pridáva zelenej, ktorá je skôr smaragdovou ako svetlou či pastelovou.