Ako sa ľahko a rýchlo zbaviť závislosti na cukre

Patríte k ľuďom, ktorí sú bohužiaľ závislí na cukre? Potrebujete každý deň zjesť aspoň jednu čokoládovú tyčinku alebo lízatko? Bohužiaľ sladkosti a cukrovinky nejdú ruka v ruke s chudnutím, ale skôr s priberaním, preto ak bojujete za štíhlu líniu, mali by ste sa sladkostí vzdať. Lenže ono to nie je tak jednoduché, keď ste si na ne vypestovali závislosť. Našťastie existuje niekoľko tipov, ako sa závislosti na sladkom zbaviť. A napodiv k tomu nepotrebujete držať žiadnu diétu alebo niečo také. Len to chce mať pevnejšie vôľu.

Nájdite si ideálnu alternatívu

Vždy, keď budete mať chuť na sladké, mali by ste ju zabiť nejakou alternatívou. Namiesto zmrzliny alebo čokoládové tyčinky si dajte napríklad oriešky alebo sušené ovocie, ktoré je tiež sladké, za to to ale nie sú prázdne kalórie, ktoré do svojho tela dávate. V súvislosti s hľadaním vhodných alternatív by ste mali strážiť kalorickú hodnotu týchto potravín. Najmä oriešky sú zradné a kalórií v nich nájdete nespočetne veľa.

Nezriekajte sa sladkého úplne

Samozrejme platí, že by ste sa nemali zriekať sladkého úplne, len treba nájdite zdravšie alternatívy jednotlivých pokrmov. Začnite napríklad zladiť Stevie alebo mandľovým sirupom, prípadne aspoň klasický rafinovaný cukor vymeňte za trstinový. Naozaj si nemusíte sladké ako také odopierať, len by sa stalo sladké takým zakázaným ovocím, ktoré by ste začali vyhľadávať čoraz viac. Len sa ho snažte výrazne obmedziť alebo nahradiť niečím trochu zdravším, no rovnako sladkým.

Hlavne dostatočne spite

Nejeden výskum ukazuje, že čím horšie je spánok človeka, tým menej zdravo sa neskôr jej. Keď sa dobre nevyspíte, bohužiaľ hľadáte rôzne spôsoby, ako do seba dodať energiu, a sladkosti sú možnosť, ako energiu do tela naozaj veľmi rýchlo dostať.

Namiesto televízie prechádzka

Tiež bolo dokázané, že pri televízii máme tendenciu jesť. A tak namiesto sledovania televízie choďte na prechádzku, ktorá vás privedie na úplne iné myšlienky a pri ktorej rozhodne nebudete jesť nič sladké, čo by vám len pridávalo na váhe.