Svadba v zahraničí – výhody a nevýhody

Mnoho ľudí si myslí, že organizovanie svadobného obradu v zahraničí je luxus, ktorý sprevádza impozantný náklady a veľa problémov. Ale aj v zahraničí, možno bez väčších nákladov a nepríjemností zorganizovať nezabudnuteľný obrad. A pokiaľ usilujete o originalitu, svadba v zahraničí je zábavná a zaujímavá. Taká udalosť je skvelou alternatívou k štandardnému bankete. Cenovo dostupné, báječné a vzrušujúce dobrodružstvo ponúkajú mnohé cestovné agentúry rovnako ako medové týždne a svadobnú cestu, pre každú dvojicu, bez ohľadu na ich bohatstvo. Móda svadieb v zahraničí začala v 80. rokoch minulého storočia. Tento jav sa najprv rozšíril medzi hippies v Európe. Potom kúzlo takýchto metód osláv bylov popredia záujmu hviezd šoubiznisu. 

Výhody svadieb v zahraničí 

Predstavy o svadbách v zahraničí bývajú často romantické – páry sa neraz vidia hovoriť si áno priamo na pláži, na jachte či pod altánkom v prírode v exotickej destinácii. Treba však upozorniť nielen na výhody, ale aj nevýhody oddávanie sa v cudzine. 

Prvá výhoda: Nízke náklady. Ak máte veľkú rodinu a netúžite po klasickej svadbe so svojimi príbuznými v zafajčené reštaurácii, nehovoriac o finančnej záťaži. Je pre vás svadba v zahraničí riešením. 

Druhá výhoda: Vašu svadbu budú organizovať majstri vo svojom odbore. Novomanželia nemusí riešiť rad problémov, vybrať miesto, odpadne povyku kolemvýzdoby hodovná siene, a tak ďalej. Avšak, toto neznamená, že v zámorí budete oddelení od procesu prípravy. Vzhľadom k tomu, že budete upozornení, aby ste navrhli scenár, ako by všetko malo prebiehať. Potom vaša svadba bude nádherná! 

Tretia výhoda: Dobré počasie. Či už plánujete svadbu vo februári alebo v júli, bude vždy žiariť slnko v plnej sile, ak si zvolíte destináciu v subtropickej oblasti. 

Štvrtá výhoda: Svadbu môžete spojiť so svadobnou cestou. Čakajú vás romantické medové týždne. 

Nevýhody svadieb v zahraničí 

Nevýhodou svadobného obradu na ostrovoch alebo v romantických kútoch Európy je nemožnosť sa zísť na vašej oslave so svojou najbližší rodinou a priateľmi. Nie každý si môže dovoliť výjazd do cudziny. A potom zložitejšie vybavovanie. Ministerstvo zahraničných vecí odporúča, aby ste si vždy na matrike overili, či bude manželstvo uzavreté vo vami vybranej krajine, platné a uznané.