Aké topánky sú zdraviu škodlivé?

Ak sa starostlivo rozhliadnete okolo seba, zistíte, že prakticky každá druhá žena nosí topánky na vysokom podpätku. Je to síce krásny pohľad a ženy v tom iste nájdu veľa kladov, ale obuv na vysokom podpätku nesie aj svoje dosť značné negatíva.

Veľa žien uprednostňuje krásu nad zdravím. Je to ale dobre? Áno, vysoké podpätky sú elegantné, sexy, predĺži nohy, budete vyšší, ale stojí to za t riziko? Lekári sa zhodujú, že každodenné či časté nosenie podpätkov nad 4cm, môže spôsobiť vážne zdravotné komplikácie, ktoré sa nemusia prejaviť hneď, ale v budúcnosti určite.

Nežiaduce komplikácie

Ženy, ktoré nosia topánky s vysokými podpätkami sa iste zhodnú na tom, že bolesť chrbta a nôh je bežná vec. Nemusí to ale byť všetky nežiaduce výsledky nosenie vysokých podpätkov. Vďaka podpätkom sa nám posúva ťažisko neprirodzene dopredu a to nám spôsobuje zníženú rovnováhu a teda nesprávne držanie tela. Čo pre naše telo nie je práve dobré pôsobenie.

Nie je horšie voľba pre vaše telo a nohy ako kombinácia vysokých podpätkov a topánok do špičky. Vďaka uzunké špičke sa nám nohou deformovať kĺby u prstov. Podpätky vyššie ako 4 cm tiež spôsobujú skrátenie lýtkového svalu, bolesť chrbta, kolien, členkov a prekvapivo aj bolesť krčnej chrbtice.

Pozor

Či vás napadá riešenie, že svojim nohám uľavíte, keď obujete topánky s rovnou podrážkou, tak sa veľmi mýlite. Vzhľadom na ich tvrdej stielke môžu u mnohých žien vznikať kurie oká, zlé držanie tela a tiež to môže dôjsť až k plochým nohám. Čo nie je práve úľava a žiaduce výsledok.

Pre výber tej pravej obuvi zvoľte špecializované zdravotnícke predajne.