Aké letničky pestovať tento rok na svojich záhonoch?

Sú vaše záhony zatiaľ stále bez života? Chcete svojim záhonom dodať trochu živosti, farebnosti a tiež žiarivosti? Odporúčame na vaše záhony vysádzať letničky, ktoré sú naozaj krásne a nenáročné. Navyše bonusom je, že po roku odkvitnú, teda budúci rok môžete mať záhony zase v inej farbe a s inými kráskami. Ak stále neviete, aké letničky na svoje záhony vysádzať, prezradíme vám, aké sa letničky sa budú na záhonoch krásne vynímať. A že ich existuje!

Vybrali sme najmenej náročné letničky, ktoré môže pestovať aj začínajúci záhradkár. K svojmu životu nepotrebujú nižšie uvedené letničky mnoho, vystačí si naozaj s málom. Akú z nich vysadíme na svoje záhony ako prvý?

afrikán

Kvetinu menom afrikán môžete poznať aj ako aksamietnica. Oba dva názvy sú vo svete záhradníčenie známe a hojne používané. O tejto rastline možno povedať, že rozdeľuje záhradkárov na dve polovice, a síce na tých, ktorí ju milujú, a na tých, ktorí ju neznáša. Rastlina je plná farebných kvetov, má veľmi výrazný pach a vzďaľujú sa od nej ulitníky, ktorí jej pach zrovna nemusí.

žiarivka veľkokvetý

Ďalšie letničky, ktorú si zamilujete a ktorú môžete vysádzať na svoje záhony, je žiarivka veľkokvetý. Jedná sa o kvetinu, ktorá oplýva ružovými, červenými až niekedy purpurovými kvetmi. Tiež sa vo svete záhradníčenie užíva názov godetie. Má veľmi výrazné kvety, môžete ju s čistým svedomím zakomponovať aj medzi trvalky alebo napríklad medzi kríky, s ktorými tiež veľmi dobre vychádza.

Kapucínka

Kvetina s menom, ktoré len málokto vysloví. Kapucínka dokáže oslniť na prvý pohľad, navyše je to bylinka s liečivými účinkami. Ak si z nej urobíte potrebné odvar alebo čaj, uľaví vám od trápenia s močovými cestami, tiež uľaví od zápalov a iných problémov s obličkami, napomôže dokonca aj s vylučovaním vody z organizmu. Tiež uľavuje od zápalov dýchacích ciest a je označovaná za prírodné antibiotikum.