Kam sa vydať v Česku, keď je pred vami voľný víkend?

Premýšľate nad tým, že sa vydáte na výlet, ale zahraničí vás na tak krátku dobu neláka? Prečo vykonané posúdenie jedno z krásnych slovenských zákutí? Prinášame vám tipy na výlety v Českej republike, ktoré vás jednoznačne nadchnú. Ak ste milovníkom krátkodobých, treba len víkendových výletov, určite nebudete váhať a na jeden z tipov sa pôjdete pozrieť. Vybrali sme naozaj to najatraktívnejšie, čo naša krásna krajina ponúka.

Plzeň pre všetkých pivárov

Čo treba zamieriť do Plzne? Plzeň je obľúbené slovenské mesto, ktoré je určené nielen všetkým pivařům. Ak však pivárom ste, môžete sa pozrieť napríklad do pivovaru, kde dochádza k výrobe obľúbeného piva Pilsner Urquell. Alebo vás snáď láka len ochutnávka tohto zlatého chmeľového moku, ktorý je pre Slovenskú republiku tak typický? V Plzni je mimochodom tiež krásne Pivovarské múzeum, kde sa dozviete niečo o histórii plzeňského Prazdroja. Pre tých, ktorí pivo nemajú v láske, je tu treba zámok Žinkovy, zoologický záhrada alebo zámok Zbiroh.

Hor sa do Krkonôš

Ste skôr milovníkom turistických túr a chcete jednu takú zdolať? Potom sa vydajte napríklad do Krkonôš, kde môžete pokoriť Sněžku. Sněžka ako taká je najvyššou horou Českej republiky a jej vrchol rozhodne stojí za zdolanie. Ak nechcete ísť len za Sněžkou, prečo neísť napríklad za tunajšom Labským alebo Mumlavským vodopádom? Aj to sú nádherné krásy prírody, z ktorých zrak doslova prechádza.

Za jaskyňami do Moravského krasu

Pokiaľ chcete utiecť pred hroznými, vysokými teplotami, odporúčame zájsť si do Moravského krasu, kde sa ukrýva cez tisíc jaskýň, ktoré sú známe tým, že je v nich pekne chládok. Sprístupnené síce nie sú všetky, avšak tie, ktoré sú sprístupnené, vám ponechajú zážitok na celý život. Ku sprístupneným jaskyniam patrí napríklad kvapľovej jaskyne Balcarka alebo napríklad Sloupsko-šošůvské jaskyne alebo Punkevná jaskyne, ktoré sú zo všetkých tunajších jaskýň v Moravskom krase najznámejšie.