Vyberáte ponožky? Stavte na tie pravé

Ponožky sú dnes dôležitou súčasťou nášho oblečenia. Je jasné, že do otvorenej obuvi sa príliš nehodí, ale keď máme obuv uzavretú, sú takmer nutnosťou. Ako a podľa čoho vybrať tie pravá? Pozrite sa na niekoľko dôležitých tipov, s ktorými nešliapnete vedľa.

veľkosť ponožiek

Nielen topánky majú svoju veľkosť. Aj ponožky sa môžu líšiť tým, na akú veľkú nohu sú určené. Je jasné, že sa líši dámske a pánske ponožky. Rovnako tak môžu mať rôzne čísla, ktorá značí ich veľkosť. Nenechajte sa zmiasť prípady, keď ponožky svoju veľkosť nemajú. Aj to sa môže stať. V takom prípade sa jedná o univerzálnu veľkosť, určenú na bežne veľkú nohu.

výška ponožiek

Tá sa dnes rieši viac ako kedykoľvek predtým. Čo je aktuálne trendom? Mať ponožky čo možno najnižšie. Výsledkom má byť snaha o to, aby v topánke neboli takmer vidieť. Svojou výškou tak mnohokrát nemusí dosahovať ani členkov. Ak nechcete ísť cestou súčasných trendov, treba to nie je. Naopak môžete zvoliť aj ponožky vyššia. A je jedna situácia, kedy je to dokonca žiadané. Na tú sa za chvíľu pozrieme.

materiál ponožiek

Ten má veľký vplyv ako na pohodlnosť, tak trebárs aj na ochranu vašich nôh, alebo aj na to, aby vám nezosmrdelo nohy. Dnes je na výber celý rad rôznych materiálov a ak sa na ne pozrieme bližšie, tak jasne dominuje trojica uvedená nižšie. Vzhľadom k vlastnostiam odporučíme iba prvé dve. O aké možnosti sa jedná?

  • bavlna
  • bambusové vlákno
  • umelé materiály
  • vzhľad ponožiek

Ak si beriete oblek, je jasné, že ponožky by mali byť čierne, bez akéhokoľvek vzoru. Čo ale v prípade voľnočasového oblečenia? Tu môžete experimentovať a skúsiť vtipné ponožky. Také, ktoré budú mať zaujímavý potlač. To je práve onen dôvod, prečo nerešpektovať súčasné štandardy v podobe dĺžky. Nebojte sa svoje ponožky naopak ukázať a vďaka potlači zaujať svoje okolie. Rozhodne si môžete byť istí, že budete počuť veľa pochvalných reakcií.