Aké filmy boli na Netflixe vôbec najdrahšie?

Streamovacia platforma Netflix patrí k tomu najobľúbenejšiemu v súčasnej dobe. Aj keď jej pomerne rastie konkurencia (viac ľudí prišlo na to, že klasické televízne stanice už netiahnu), napriek tomu sa stále držia na prvom mieste rebríčka úspešnosti. A nejde sa tomu ani čudovať, veď svojich verných užívateľov prakticky neustále prekvapuje niečím novým, zaujímavým, čo stopercentne zaujme len tým, aké skvelé herecké obsadenie sa zvolí. A keď už sme pri tých filmových snímkach na Netflixe, prezraďme si, aké projekty boli vôbec najdrahšie?

The Gray Man vedie celému rebríčku

Aj keď vlastne nie je ešte vonku, ale čo nevidieť bude, rebríčku najdrahších filmov na Netflixe bezpochyby vedie film The Gray Man, ktorý streamovaciu platformu vyšiel na viac ako 200 miliónov dolárov. A čo je na tom všetkom potešujúce? To, že veľká časť financií putovala do kasy Českej republiky. Film sa totiž natáčal práve v Prahe, aj kvôli nemu bola napokon časť hlavného mesta nejaký čas uzavretá.

Netflix očakáva, že sledovanosť tejto snímky bude naozaj veľká. Ostatne stavil na dva sex symboly súčasnosti, a síce na Chrisa Evansa a herca Ryana Goslinga. No, minimálne všetky dámy sveta sa na film pozrú, nemyslíte?

Red Notice v tesnom závere

Čo ale už vidieť môžete a čo v jednej chvíli kraľovalo rebríčku sledovanosti, je film Red Notice, v ktorom sa vsádza hlavne na horu svalov v podobe Dwayna Johnsona, ktorého môžete poznať aj pod prezývkou „The Rock”. Celá táto filmová snímka, ktorá je takouto odpočinkovou komédiou, vychádza na 160-200 miliónov dolárov čiže aj v tomto prípade sa Netflix „plácal cez vrecko”.

Vyslobodenie na deviatej pozícii

A keď sa pozrieme trochu nižšie do rebríčka, avšak stále do prvej desiatky, narazíme aj na Chrisa Hemswortha a film, v ktorom stvárnil hlavnú rolu. Tým filmom je Vyprostenie, ktorého druhé pokračovanie sa tiež natáčanie v hlavnom meste Česka (a nielen tu). Jeho natáčanie vyšlo na zhruba 65 miliónov korún, čo je vlastne v porovnaní s dvoma vyššie uvedenými takou almužnou, nemyslíte?