Aká semienka majú zázračné účinky na ľudské zdravie?

Stále viac ľudí sa začína zaujímať o zdravý životný štýl, čo je dobre. Konečne si ľudia začínajú uvedomovať, že fastfoody nevedú ani k štíhlej línii, ani k pevnému zdraviu, ani k dlhému životu. Stále viac ľudí sa zaujíma o zdravú výživu, o to, ako zostaviť svoj jedálniček, aby do tela bolo prinášalo všetko, čo telo potrebuje a vyžaduje. V súvislosti so zdravou výživou sa stretávame so superpotraviny, čo sú potraviny, ktoré v sebe majú viac telu prospešných látok ako iné potraviny, ktoré bežne konzumujeme. Do skupiny super potravín patria nielen niektoré čaju, ale aj semienka a orechy.

Pozastavme sa najmä u semienok. Dnes sú tak obľúbená, že ich mnohí dokonca „chrúmať“ u obľúbeného televízneho programu miesto chips. To je chvályhodné. Kým zemiačiky sú nezdravé, prázdne kalórie, semienka majú doslova zázračné účinky na ľudský organizmus.

Rec je hlavne do tekvicových semienkach

Jete alebo nejete tekvicové semienka? Ak nie, potom robíte chybu. Tekvica obyčajná je rastlina špecifická svojimi ťažkými plodmi, ktoré majú doslova zázračná semienka. Tekvicové semienka sú tým najlepším prírodným zdrojom zinku, ktorý je nevyhnutný potrebné pre stavbu kostí a tkanív v tele. Navyše obsahujú aj omega-3 mastné kyseliny či rad minerálov a vitamínov.

Tekvicové semienka pomáhajú pri rýchlejšom hojení rán, regenerujú bunky, tiež podporujú imunitný systém a pôsobí dobre na prostatu človeka. Navyše bojujú s nechutenstvom, majú protizápalové účinky, tiež pozitívne ovplyvňujú spánok a znižujú hladinu tukov v tele.

Aj slnečnicové semienka sú zázrak

Za zmienku stojí ešte slnečnicové semienka, ktoré sú veľmi obľúbená. Obsahujú nielen základné živiny, ale aj antioxidanty, vitamíny a minerálne látky, ako je fosfor, horčík alebo železo a vápnik.

Slnečnicové semienka prospievajú vlasom, regulujú metabolizmus cukrov a tukov, tiež pôsobí skvelo na nervovú sústavu človeka. Sú vhodné tiež pre jedincov, ktorí majú sklony k nervozite alebo k depresiám.