Aj o posteľ sa musíme starať

Posteľ je miesto, kde by sme si mali dobre oddýchnuť. Nakupujeme si lepšie a lepšie matrace, aby sme uľavili našu chrbtici a vyspali sa, ako sa hovorí do ružova. Ale v lete je potrebné sa o matrace lepšie starať.

Vzhľadom k tomu, že teploty sú často dosť vysoké aj v noci, je potrebné matrac chrániť pred potom, ktorá naše telo v horúcej letnej noci produkuje. Máme pár rád, ako na to!

vetrajte

Ak nechcete mať z postele hniezdo roztočov a plesní je potrebné preto urobiť hlavné krok. A to po teplé noci, kedy sme sa dosť zapotili lôžkoviny riadne vyvetrať. Takže sa nebojte dať periny a vankúše pekne vysušiť na slnko. Tým odstránime nadbytočnú vlhkosť, ktoré spôsobuje vznik plesní. Medzi tým než sa nám presuší vankúše a periny nám pekne vyvetrá aj matrace.

informácie

Už pri nákupe je potrebné sa opýtať, či je matrac obojstranná. Ak áno je potrebné zistiť, ktorá strana je vhodnejšia na zimu a ktorá na leto. U niektorých typov matracov totiž môže jedna zo strán viac hriať. A to v lete vážne asi nechceme že.

Chrániče

Už ste počuli o ochranných povlakoch na matrac? Tie drahšie už ich majú automaticky. Chránič je snímateľný a dá sa vyprať. Čo je skvelé a hygienické. Možno tiež prikúpiť nepremokavé chrániče matraca. Tie sú tiež báječnú vychytávkou. Vďaka nim sa pot k matracu nedostane. Kto má doma malé deti, nemusia sa o matrac báť v prípade, že dieťa v noci zaspí čůrání alebo sa mu podarí vyliať do postele napríklad čaj. Matrac bude suchá a nepremokavý chránič sa vyperie.