Päť dôvodov, prečo piť vodu obohatenú citrónom

Pitný režim by sa mal dodržiavať každý deň v roku, nielen v lete alebo pri športovaní. Keďže naše telo vodu dostáva zo seba von, je nutné ju do tela opäť dostať. Inak to však nejde, len tak, že budete dostatočne piť. Neodporúčajú sa piť sladké nápoje, ktoré nie sú práve to najzdravšie, čo do svojho tela môžete dať. Najlepšou voľbou je voda, na ktorú je naše telo zvyknuté. Niekomu však môže vadiť chuť vody, preto radšej dajú prednosť vode s citrónom a robia len dobre. Voda obohatená o citrón je totiž oveľa zdravšie ako klasická voda z kohútika. Prečo?

Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí piť vodu s citrónom. Ak ste tejto vode ešte neprišli na chuť, vďaka nižšie uvedeným dôvodom sa jej budete snažiť na chuť prísť a už ju nedáte z ruky.

1) Podporuje chudnutie

Predovšetkým ženy ocenia to, že voda s citrónom podporuje chudnutie. V citróna sa totiž nachádza pektínová vláknina, ktorá dokáže naštartovať metabolizmus tak rýchlo a efektívne, že zhadzovanie prebytočných kilogramov ide doslova samo.

2) Zlepšuje hojenie

O tom, že citrónová voda pomáha chudnúť, ste možno počuli. Čo ste však nevedeli, je, že voda s citrónom zlepšuje hojenie, a to vďaka kyseline askorbovej, ktorá udržuje v kondícii všetky pojivé tkanivá, kosti a samozrejme i chrupavky. Vitamín C, ktorý je v citrónu obsiahnutý, nielen, že prospieva našej imunite, ale tiež má protizápalové účinky.

3) Upokojí žalúdok

Aj keď sa môže zdať, že citrón žalúdok len rozdráždi, nie je to tak. Citrónová voda žalúdok dokáže upokojiť, čo ocenia predovšetkým tí, ktorí majú so žalúdkom či tráviacou sústavou neustále problémy.

4) Prospieva ďasnám

Aj keď citrón ako taký ničí zubnú sklovinu, na druhú stranu prospieva ďasnám. Citrónová šťava totiž pomáha zastaviť krvácanie a zmierňuje bolesť zubov.

5) Čistí pleť

Pokiaľ máte problematickú pleť, stačí začať piť vodu s citrónom, pretože táto kombinácia nielen, že pleť omladí, ale tiež ju krásne rozžiari.