Zaujímavosti Pretoria južná Afrika

Juhoafrická republika je krajina s bohatou históriou, najvyspelejšie krajiny čierneho kontinentu, ktorá má veľa lákadiel pre cestovateľov s dobrodružným duchom. Za pozornosť stojí prírodná rezervácia, moderné veľkomestá, prístavy, alebo mestečka zahalené v zeleni exotických rastlín. Ako prvý sa v roku 1488 k brehom tohto krásneho kúta sveta doplavili bádatelia z Portugalska. Neskôr tu holandskí obchodníci založili prvú kolóniu. Krajiny s oficiálnym názvom Juhoafrická únia získala nezávislosť od Veľkej Británie v roku 1910. 

Hlavné mesto Pretoria 

Dovolenka v Pretórii – zmes jemného klíma, nevšedný architektúra a neobvykle dobre rozvinutá infraštruktúra zábavy. V centre mesta sa nalézáulice Church Street, ktorá je uznávaná ako najdlhšia ulica na svete. Medzi budovami Church Street vyniknú Justičný palác, Minta katedrála anglikánskej cirkvi. Najväčší zelenú plochu v Pretórii je Brintirion park, luxusné ubytovanie poskytuje Hotel Roosevelt. Moderná časť Pretória je súčasťou východnej časti. Tu, medzi vysokými budovami zo skla a betónu, sú najznámejšie reštaurácie, nočné kluby a nákupné centrá. Široké bulváre sú rovnako úžasné ako botanická záhrada a národný park s nádhernými fontánami a sochami. 

architektonické zaujímavosti 

S ohľadom na architektonické zaujímavosti jemasivní stavba Únie, ktorá bola postavená v roku 1913. Tento nádherný palác je jednou z najväčších stavieb v Afrike. Dedičstvo krvavé búrskej vojny sú dobre zachovalé pevnosti. Architektom sa podarilo obnoviť pôvodný vzhľad pevnosti Shanskop, ktorá bola ťažko poškodená – pamätník slávneho vojvodcu DanielaTherona. Územie FortKlapperkopse skladá z pomníkov a pamätných dosiek venovaných účastníkom vojny. Bez zmeny až do dnešných dní dosiahli FortVonderboompoort. Najslávnejšie Pretoria múzeum je dom-múzeum juhoafrického prezidenta PaulaKrugera, nachádza sa v bohatej vile, kde je uloženomnoho vecou vynikajúceho politika. Dedičstvo viktoriánskej éry predstavuje vilanaMelrose. V súčasnej dobe je tu tiež múzeum, ktoré prezentuje juhoafrickej dedičstva viktoriánskej éry. Ohromne obľúbená medzi zahraničnými turistami je kultúrnou atrakceTransvaal Museum. Tu si môžete prezrieť archeologické nálezy, rovnako ako zbierku zástupcov flóry a fauny.