Zamierte do dych berúceho mesta módy!

Krajín a miest, do ktorých sa aspoň raz oplatí ísť, je na svete veľa! Romantiku možno zažiť v nádhernej Paríži, kde sa môžeme kochať nielen krásnu Eiffelovkou, ale tiež aj výbornými vínami. Navyše Francúzi nás tam budú jemne „baliť“ svojimi francúzskymi rečami a naši partneri si nás potom o to viac budú vážiť! Ak ste však žena ako má byť, tak namiesto Paríža zamierite do pôvabného Milána, ktoré je úplne dych berúce!

Miláno je druhé najväčšie talianske mesto a je právom označované ako mesto obchodu a módy. Okrem iného je to tiež aj sídlo opery La Scala a aj talianskych futbalových klubov (to ale však nadchne skôr partnermi, s ktorými sa do Milána vydáme). Mimo módu tu však môžete obdivovať aj krásne pamiatky, ktorých je tu naozaj požehnane. Aktuálne vám prinášame zoznam tých najlepších miest, ktoré v Miláne určite musíte vidieť!

• Dóm

Inými slovami Chrám Narodenia Presvätej Bohorodičky bola postavená síce v rokoch 1386-1510, ale my ju poznáme vďaka terajšej podobe, ktorú získala pri prestavovanie Napoleonom. Ide o tretí najväčší katedrálu na svete, do ktorej sa zmestí až štyridsať tisíc ľudí! To by bola, panečku, obrovská svadba!

• Baziliky

V Miláne sa tiež nachádza niekoľko bazilík, ktoré sú tiež veľmi krásne a ktoré rozhodne stoja za navštívenie. Medzi také baziliky sa radia napríklad antická bazilika svätého Vavrinca, diele tiež románska bazilika svätého Ambróza.

• San Simpliciano

Jedným z najstarších chrámov v Miláne je rozhodne tiež San Simpliciano, ktorý bol postavený v roku 1140. Jeho fresky teda pochádzajú približne z šestnásteho storočia a hodnotí sa ako najvzácnejšie fresky, ktoré sa v chráme nájdu.

V Miláne sa však smiete pozrieť aj do galérií a knižníc, ktoré sú oveľa iné, než aké nájdeme u nás. Medzi veľmi navštevované galéria patrí napríklad Pinacoteca di Brera, ktorá sa pýši druhou najvýznamnejšou zbierkou obrazov v Taliansku. Ďalej stojí za návštevu aj prvá verejná knižnica, ktorá bola na európskej pevnine, a to Biblioteca Ambrosiana.