Tipy na zaujímavé miesta v Kolumbii. Čo navštívite ako prvé?

Chcete ísť do krásnej Kolumbie? Potom dlho neváhajte, naozaj to stojí za to! Je však pravda, že sú medzi nami ľudia, ktorí by veľmi radi išli do Kolumbie, ale boja sa. Kolumbia má väčšiu drogovú povesť a o drogových karteloch sa hovorí každý deň. Možno už nežijeme v časoch Pabla Escobara, ale to neznamená, že drogové kartely s jeho smrťou úplne vymizli.

Zlá povesť by vám však nemala brániť v objavovaní tejto krásnej krajiny. Nech už je povesť Kolumbie akákoľvek, oplatí sa sem vycestovať a spoznať skutočne úchvatné miesta.

Salento

Počuli ste už o meste Salento? Som si istý, že áno. Je to krásne mesto, ktoré nájdete uprostred kávovej oblasti pod svahmi hôr, konkrétne v blízkosti národného parku Los Nevados. Je to mesto plné miestnej koloniálnej architektúry. Tu sa budete cítiť ako na skutočnom kolumbijskom vidieku. Vo vysokých horách je veľa možností na turistiku, môžete navštíviť kávovú farmu alebo sa okúpať v termálnych kúpeľoch.

La Guajira

Za návštevu stojí aj polostrov La Guajira, ktorý sa nachádza na severe juhoamerického kontinentu. Je to jedno z najodľahlejších miest v Kolumbii, ktoré je zároveň jedným z najchudobnejších miest v celej krajine. Polostrov je prakticky celý pokrytý púšťou, takže sa nemôžeme čudovať chudobe.

San Agustín

V Kolumbii nájdete aj krásnu dedinu San Agustín, ktorá sa nachádza v provincii Huila. Ide o jeden z najvýznamnejších archeologických komplexov v celej Južnej Amerike. Nachádza sa tu približne päťsto sôch, z ktorých niektoré sú vysoké až sedem metrov. Hoci sú veľmi krásne, nedá sa o nich povedať viac informácií, pretože sa o nich veľa nevie. Archeologický park je však zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.