Vyberáte posteľ? Dbajte aj na dizajn

Spálňa je oáza pokoja. Keď máte náročný deň v práci, jediné, na čo sa tešíte, je chvíľka, kedy si ľahnete do postele s dobrým čajom a ešte lepšie knižkou. Mať kvalitná posteľ je veľmi dôležité, pretože ak máte posteľ nekvalitné, nikdy sa dobre nevyspíte, čo znamená, že nikdy nebudete mať dobrú náladu. Kvalitný spánok je však väčšinou otázka matraca. Rám postele môže byť akýkoľvek. Ak túžite po moderné spálni, rám postele by mal byť štýlový.

V dnešnom svete túži kdekto po modernej domácnosti. Každý chce mať domácnosť krajšie, než má sused od vedľa. Pri zariaďovaní domácnosti tak dbáme na najrôznejšie módne trendy, o ktorých sa dočítame v časopisoch a magazínoch o bývaní. Najviac dbáme na moderné obývacia izba, kde sa schádzajú návštevy, potom však dbáme práve aj na spálňu, pretože sa v nej musíme cítiť príjemne a dobre, keď je to naša oáza pokoja.

Moderné spálni by mala dominovať posteľ. Rám postele nemusí byť stopercentne kvalitné, hlavne nech je kvalitný matrac, ale stopercentné musí byť po tej dizajnovej stránke. My vám teraz poradíme, akú posteľ sa oplatí kúpiť do moderne zariadenej spálne.

masívna posteľ

Ak máte radi výrazné veci, siahnite po masívnej posteli. Masívne rámy postele môžu byť z rôzneho typu dreva a môžu byť rôzne farebné. Ak si kúpite masívna posteľ, máte zaručené, že sa bude jednať o dominantu celej spálne.

Do spálne, kde máte masívne posteľ, sa hodí aj nočné stolíky z rovnakého materiálu a tiež sa do nej hodí masívnej závesy, cez ktoré neprejde svetlo.

kovová posteľ

Ak však túžite po jemnejší spálňu, ktorá bude síce moderné, ale nemá zaujať elegantnosťou, ale skôr jednoduchosťou a roztomilosťou, siahnite po kovové posteli, ktorá nemá čelo postele plné, ale skôr také ozdobné – ako pre princeznú.

Do spálne s touto posteľou sa hodí skôr jemné doplnky – miesto závesov voľte radšej záclony, na okenné parapety dajte roztomilé svietniky so sviečkami.