Tlačiareň a podľa čoho ju vybrať?

Skôr alebo neskôr dôjde k tomu, že budete potrebovať niečo vytlačiť, nech to budú dokumenty, bankové výpisy, školské zadanie, fotografie či dokonca vstupenky alebo kupóny. Môžete zájsť do kamennej tlačiarne, kde vám na počkanie dokument vytlačia. Avšak to sa oplatí, pokiaľ túto návštevu uskutočníte len párkrát do roka. Pre početnejšie tlač je vhodné si zaobstarať svoju vlastnú tlačiareň? Ako ju ale vybrať?

Atramentová, alebo laserová?

Existujú dva typy tlačiarní – laserová a atramentová. Tlačiareň s atramentovou technológiou uvoľňuje atrament pomocou mnohých malých trysiek a tým tak vytvára daný obrázok na papieri. Laserová tlačiareň k svojmu tlači používa drobný prášok, tzv. Toner a elektronický náboj, ktorý pomáha priťahovať častice tonera na vytvorenie obrázku alebo písma, ktorý na papieri vidíte. Nakoniec fixačná jednotka toner „roztaví“, čím zaistí jeho priľnavosť k podkladu.

Akú tlačiareň zvoliť?

Ak nie ste nároční na tlač a jeho kvalitu, bohato vám postačí atramentová tlačiareň, ktorá je vhodná pre domáce tlačenia bežných dokumentov. Pomocou atramentových kaziet farebných, aj čiernych vám vytlačí písmo i obrázok. Ak sa však obzeráte po tlačiarni, ktorá vám bude slúžiť na každodennú tlač desiatok dokumentov, voľte skôr tlačiareň laserovú. Jej investície sú spočiatku vyššia, ale vďaka výdrži tonerov neskôr ušetríte nemalé peniaze.

Koniec koncov, dnes lacné tonery na internete zoženiete hravo. Pri výbere laserové tlačiarne si tiež dajte pozor na jej typ, na trhu totiž existujú tlačiarne iba pre čiernu farbu a tlačiarne farebné.

Ako ušetriť čo najviac?

Cena tonerov a náplní je v dnešnej dobe skutočne dosť vysoká a mnohým z nás to mnohokrát zaťaží naše peňaženky. Aby ste ušetrili čo najviac, je možné voliť alternatívu k originálnym náplniam pomocou kompatibilných náplní a tonerov, napríklad kompatibilný cartridge Samsung zoženiete už okolo dvoch stoviek korún.

Na trhu sú k dostaniu aj tlačiarne, ktoré sú multifunkčné, majú v sebe zabudovanú ako tlačiareň, tak scanner, kopírku či dokonca fax. Výber tej správnej tlačiarne záleží na vašich požiadavkách.