Šilt dozadu – to je aktuálna hit!

Je úplne zaujímavé, ako u rady kúskov v poslednej dobe prebieha akási revolúcia. Napríklad u pánskych plaviek – skôr sa nosili klasické kratšie šortky v štýle pobrežnej hliadky, potom sa z ničoho nič úplne skrátili na slipy a potom zas maximálne predĺžili až ku kolenám. Avšak dnes zase vedú tie, ktoré sú v štýle pobrežnej hliadky. To isté si zažila aj šiltovka – teda tá s rovným šiltom. 

V poslednej dobe vídame v mnohých obchodoch šiltovky nielen s klasickým zaobleným šiltom, ale aj s tým rovným. Avšak už sa tento rovný šilt nenosia do boku, ako to bolo populárne pred piatimi rokmi dozadu, a ani sa nenosí klasicky dopredu, ako to bolo populárne zhruba predvlani. Dnes sa zase začali šiltovky s rovným šiltom nosiť dozadu, ako tomu bolo tak pred desiatimi rokmi. 

Nie sú „in“ len značkové, ale aj tie neznačkové! 

Síce sa v poslednej dobe na uliciach stretávame hlavne s tými značkovými podobami, ale je nutné spomenúť, že sú populárne aj tie neznačkové. Nájdeme ich napríklad v obchodoch s oblečením. Trebárs skvelé, pomerne kvalitné a hlavne štýlové sú v obchodoch značky H & M, kde ich nájdete do 400, – 

Šiltovky sa však neoplatí nosiť opäť k elegantnému looku, to radšej voľte nejaké klobúky, ktoré si dáte ku vkusné vypasované košeli. Šiltovka s rovným šiltom natočeným dozadu sa nosia hlavne k ležérnemu, teda k úplne pohodlnému a bežnému outfitu. 

Nepristanú však každému, preto kúpu dobre zvážte 

Väčšinou to páni nevidí, a tak im to musí povedať partnerka. Bohužiaľ ani tieto šiltovky, či už je nájdete v akejkoľvek farbe, nemusí každému pristane. Preto sa najskôr spýtajte sami seba pri vyberaní, či vám pristane. Potom sa radšej opýtajte partnerky alebo zamestnanca v obchode a zvážiť túto kúpu. Dôvodom neslušení sú väčšinou zle tvarované čela alebo tvar tváre. Hlavne okrúhlym tváram to ešte viac pridá na guľatosti.