Prečo vyraziť do Livigna ešte túto zimu?

Zima sa pomaly, ale isto blíži ku svojmu koncu, čo znamená, že je potrebné sa pripravovať na jar. Ostatne je ešte pár chvíľ, ktoré môžete stráviť na lyžiach alebo na podobnom športovom vybavení. Ak ste ešte tento rok neboli na zimnej dovolenke, vydajte sa do Livigna, čo je miesto, kam sa ešte tento rok rozhodne musíte pozrieť. Nielen, že je tu málo ľudí, ale tiež je tu teplé počasie a perfektné sneh. To však nie sú jediné dôvody, prečo do Livigna odcestovať na lyže.

Ak ste teda zatiaľ neboli na zimnej dovolenke, nenechajte to tak. Ako sme spomenuli, vhodná je oblasti Livigno, čo je oblasť s mnohými výhodami. Okrem teplého počasia a slniečka vás čaká ešte niekoľko ďalších milých prekvapení.

Čaká na vás nový aquapark

Lyžovanie nie je to jediné, čo môžete robiť na zimnej dovolenke. Na zimnej dovolenke môžete napríklad tiež plávať v aquaparku. V Livignu sa aktuálne nachádza nový aquapark, ktorý ponúka nielen možnosti vodných hrátok, ale aj tento aquapark sľubuje relax. Čakať na vás budú po najazdených kilometroch tobogány, vírivky, tiež sauny a okrem iného o bazény so slanou vodou.

žiadne clo

Ďalšou výhodou oblasti Livigno, ktoré sa nachádza na hranici so Švajčiarskom, je to, že sa jedná o bezcolný oblasť. Je to posledná bezcolný zóna v rámci celej Európskej únie. Ak teda chcete svojim blízkym z dovolenky niečo priniesť, môžete práve tu nakúpiť liehoviny, pohonné hmoty alebo parfumy či značkové oblečenie za absolútne bezkonkurenčné ceny.

Do Livigna za skvelým jedlom

Každá oblasť, kam sa pozriete, by sa mala samozrejme ochutnať. Aj oblasť menom Livigno by sa mala ochutnať, predsa len je tu naozaj skvelé jedlo. Pre livignskou kuchyni sú typické predovšetkým bylinky, ďalej tiež sušené mäso alebo syry. Najmä syry stojí za vyskúšanie, predsa len sú syry sú pre Švajčiarsko a tunajšie okolie typické.