Nová kráľovná izbových kvetov!

Ten kto si domov prinesie túto krásku, úplne jej prepadne. Ani sa nenazdáte a máte ich doma aspoň päť. Ale pozor! Ani jedna nebude rovnaká, pretože na trhu nájdeme mnoho rôzne farebných kvetov. Od ružovej po treba bielou či žíhané.

Že ešte doma žiadnu nemáte, pretože sa bojíte, že starostlivosť o exotickú krásku bude náročná? Tak to sa mýlite! Stačí siahnuť po nenáročnom druhu a to Phalaenopsis. Táto rastlina je vhodná pre začiatočníkov, vďaka jej nenáročnosti a odolnosti proti pestovateľským chybám.

starostlivosť

Prvý starosť je, keď si kvetinu domov donesiete, kde s ňou? Pre orchidea je potrebné zvoliť miesto, kde nie je studený prievan a kde izbová teplota neklesá pod 18 stupňov. Tiež priame slnko tejto kráske moc neprospieva.

Tak keď už máme miesto vyriešené, je potrebné sa o kvetinku postarať. Ako teda zalievať? Najlepším spôsobom pre orchidey je, naliať do kvetináča vodu až po okraj a v tomto kúpeli nechať rastlinu stáť cca jednu hodinu. Potom vodu vyjsť a kvetinu vrátiť späť na jej miesto. Pozor! Je potrebné použiť mäkkú vodu, ak viete, že máte doma vodu tvrdou, treba vodu z kohútika prevariť a nechať vychladnúť a až potom s touto vodou kvetinu zalievať.

Teraz je tu otázka ohľadom hnojenie. To je veľmi jednoduché! Stačí zakúpiť špeciálne hnojivo pre orchidey, to je na rozdiel od iných bohatšie na draslík a fosfor. Potom čo štrnásť dní orchidea hnojíme týmto špeciálnym hnojivom.

Tak čo poviete? Tiež si aspoň jednu očarujúce kvetinu zakúpite? Uvidíte, že s ňou budete nadmieru spokojní a vďaka správnej starostlivosti vám bude kvitnúť niekoľkokrát ročne.