Podčiarknite svoj štýl dokonalým obočím. Ako?

Obočie. To je dnes trend, ktorý vŕta v hlave snáď každej žene. Sú v móde výrazná obočia, ktorá upútajú na prvý pohľad. Veľa z nás, ale tomuto trendu stopercentne nepodľahla, každopádne nás ale ovplyvňuje. Ja som si napríklad kúpila strojček, ktorý mi dokonale vyhladí prerastajúcu obočie a nemusím sa tak trápiť s bolestivým trhaním pinzetou. Áno efekt nevydrží tak dlho, ale je tak rýchly a jednoduchý, že mám obočie upravené neustále. Čo sa skôr nestávalo. Tiež som si ho začala dofarbovať ceruzkou na obočie, aby lepšie sedelo k mojim ľahko do osobitného režimu zásobovania tónovaným vlasom. Starať a riešiť obočie v takej miere som začala až s príchodom trendu – výrazné a masívne obočie. 

Každá sme na tento trend nejakým spôsobom zareagovala, či už pozitívne alebo negatívne. Ale dám ruku do ohňa za to, že v každej z nás to zanechalo malého chrobáčika, ktorý nahlodáva túto tematiku. 

Ako si správne upraviť obočie? 

Starostlivosti a úprava obočia nie je tak jednoduchá ako sa na prvý pohľad zdá. Môžete použiť až päť prípravkov, zdá sa vám to veľa? Mi na prvý pohľad tiež, ale výsledok je perfektný. 

Ako už sme si povedali, výrazné obočie sa nosí, ale to prirodzené. Preto si ho trhajte minimálne. Pred líčením je dobré používať výživnú báze, ktorá podporí rast a dodá objem. 

Ceruzkou na obočie maľujte jemné čiarky v smere rastu chĺpkov, docielite tak prirodzeného zvýraznenie. Pre silnejší efekt využite púder na obočie, ktorý sa nanáša pomocou úzkeho a skoseného štetca. Tieto dva produkty však zafarbí iba kožu, ktorá sa skrýva pod chĺpky, ak potrebujete zafarbiť aj samotné chĺpky kúpte si maskaru na obočie. 

Ďalším variantom je samozrejme farbenie obočia u kozmetičky, tam máte istotu profesionálnej starostlivosti. 

Ako záver dokonalé úpravy použite fixačný gél, ktorý chĺpky obočia udrží na mieste a v správnom smere. Rozjasňujúci tieň alebo ceruzka pod obočie je zlatou čerešničkou. 

Stále si nie ste istá? Prikladám postup: 

  • Ceruzkouv smere rastu chĺpkov vyplňte medzery v obočí. 
  • Učešteobočiekefkou smerom nadol, aby sa vám ukázali ďalšie nevyplnené miesta. • Tie doplňte 
  • Pomocougélu či púdru definujte dokonalý spodnej oblúk obočia. Použite o niečo tmavší odtieň ako u ceruzky. Ideálne pre aplikáciu je úzky štetec na obočie. 
  • Pomocoufixačného gélu obočie uhlaďte.