Okuliare? Potom guľaté a malé – dnes letí štýl Ozzyho Osbourna!

Do módy sa vracajú tie najhoršie kúsky minulosti, ktoré sa však napodiv stávajú dnes úplne populárne a fantastické. Skôr by sa o ne nezavadili ani pohľadom, dnes trhajú rekordy v predajnosti. Aj keď je leto, tak s úspechom sa vrátili zvonové nohavice, ktoré by možno mali zostať radšej dávno zakázanej, pretože sa nejedná o nič vkusného, ​​ale pravdepodobne je to otázka názoru. Vrátila sa tiež batika, ale opäť ju nenosí ten, kto takému oblečenie práve dvakrát neverí. Avšak ďalším kúskom, ktorý rozžiaril hlavne leto, sú okuliare, ale nie hocijaké. Teraz sa víťazí s drobnými guľatými verziami!

Slnečné okuliare za posledné roky prešli akousi revolúciou. Pred dvoma rokmi sme sa mohli pýšiť atrapami wayfarer okuliarov, ktoré dostali každého z nás najmä preto, že dokonale sadnúť každému typu a tvaru tváre. Minulý rok sme mohli vyniknúť hlavne veľkými guľatými okuliarmi, ktoré ale neboli priamo pre každého, napriek tomu je každý nosil. A dnes bodujú drobné okrúhle prototypy, ktoré sú napodobeninami tých, ktoré nosil vynikajúce Ozzy Osbourne.

Čím menšie, tým lepšie

Ozzyho Osbourna si každý vybaví ako muža, ktorý sa zapamätal hlavne svojimi dlhými čiernymi vlasmi, nevšedným, trochu strašidelným výrazom, a tiež guľatými okuliarmi, ktoré sú ešte menšie, než aké nosil Harry Potter. Práve s nimi sa tento rok pretrhol vrece a práve tieto tento rok kupovala rad zbesilých módnych aj nemódních maniakov, ktorí chcú mať aspoň jeden štýlový kúsok na sebe vždy, aj keď sa trebárs ich look skladal z bežných všedných kúskov, ktoré boli zakúpené niekoľko sezón skôr.

Avšak je nutné poznamenať, že tieto slnečné okuliare nesedia každému. Preto dobre zvážte, než si ich kúpite, niekomu na tvári pridávajú pár kíl, inému sadnú úplne dokonale. Nespoliehajte však len na svoje uváženia, ale radšej sa poraďte s priateľmi, ktorí s vami akurát nakupovať budú.