Najvyššie pohorie Českej republiky a Národný park Krkonoše

Hory majú obrovskú silu, atmosféru i čaro a nikdy vás nesklamú. Krkonoše vám to dokážu splniť v každom ohľade. Jediné český pohorie, ktoré má hneď v niekoľkých miestach vysokohorský ráz. Užijete si tu skalnaté hrebene, hlboké údolia, nádherné vodopády, rozkvitnuté horské lúky, nádherne čistý horský vzduch, veľké množstvo turistických trás a rad rozličných aktivít najmä v letnom období. V zime si zalyžujete na upravených zjazdovkách a bežkárskych trasách. Každá oblasť zo stredných, východných aj západných Krkonôš má pre vás pripravených mnoho prírodných krás a prekvapení.

Krkonoše a najkrajšie miesta

Zdolajte pár vrcholov, treba Sněžku, najvyššiu horu Čiech a vydajte sa na báječné hrebeňové túry. Navštívte nezabudnuteľné Krkonošské horské búdy, ktoré lákajú tisíce turistov pre svoju neopakovateľnú atmosféru. Urobíte veľa pre svoje zdravie a objavíte tie pravé krásy Krkonôš. Vaše cesty za poznaním a zážitky vám uľahčí mnohé značené turistické a cyklistické chodníky. Môžete obdivovať ľudovú architektúru dedín s charakteristickými drevenými roubenými domy a krásu horských samôt. Výnimočná príroda vám ponúkne mnoho riečok a vysokých mohutných vodopádov. Pramení tu rieka Úpa, Biele Labe a v nadmorskej výške 1386 metrov na Zlatom návrší aj rieka Labe.

Aktívna dovolenka a výlety

Vyrazte za pešími alebo cyklistickými výlety a obdivujte expozície v krkonošských múzeách, krásne kaplnka, zvyšky hrádkov a rôzne pamiatky. Zahrajte si golf, tenis či bowling a prevezte sa na koňoch či za adrenalínovú zábavu. Relaxáciu môžete zavŕšiť plávaním na niektorom kúpaliskách, alebo si doprajte prospešný pobyt v soľnej jaskyni, kde opäť urobíte niečo pre svoje zdravie. Krkonoše sú ideálne miesto pre vašu dovolenku. Ubytovať sa môžete v známych horských búdach na hrebeňoch hôr, využiť veľké množstvo horských chát a chalúp, menšie alebo väčšie turistické hotely alebo bývanie v súkromí.