Minulosť je preč. Aj ženy s objemnejšími nohami môžu nosiť sexy topánky

Stylisti dnes dokážu pomôcť aj ženám, ktoré nemajú ideálne proporcie. Keď ste žena menšieho vzrastu a silnejšej postavy a máte širšie lýtka, budú vášmu outfitu lahodiť skôr vyššie čižmy. V minulosti boli pre širšie lýtka k dostaniu hlavne nízke a členkové čižmy, často také, ktoré ani k najširšiemu miestu lýtkovej časti nohy ani nedosiahnu. Tie ale objemnejšie lýtka skôr zdôrazňujú a upútavajú na ne nežiaduce pozornosť. Radšej preto na ne zabudnite.

Vysoké topánky, podpätky a obopnutá sukne sú šik

Poradíme Vám aj jeden ďalší módny trik: Najvyššie zužujú vysoké čižmy s podpätkom v kombinácii s obopnutie sukňou v dĺžke tesne pod kolená. Tým dobre odvediete nepríjemné pohľady od problémových partií aj v prípade, že máte navyše aj široké stehná. Nepodceňujte ani voľbu vŕšku. K rifliam do čižiem vyberte pre zmenu bundu do pása alebo tesne pod zadok. K sukni pod kolená kabátik, ktorý by mal sukňu kryť, inak look nepôsobí príliš dobre. Vyzerá to ako u bezdomovca, ktorý na sebe má bez ladu a skladu navrstvené, čo kde našiel a tomu sa určite chcete vyhnúť.

Trojštvrťové nohavice? Ani omylom

Ku čižmám pre široké lýtka naopak vôbec neskúšajte trojštvrťové nohavice, vyzerali by ste tak trochu ako nesprávne tvarovaný cukrík. To je naozaj úplne nevhodná kombinácia, skúste si to len predstaviť. Medvediu službu často preukazujú aj sukne s klasickou dĺžkou do polovice lýtok. Oboji nohy veľmi nepekne rozširuje. Nevhodné sú aj kozačky s nízkou podrážkou. Pôsobí mohutne a priťahujú pohľady na oblejšie tvary. V minulosti bohužiaľ boli často dostaniu len ony – teda pre ženy buclatější postáv. Tie tak nemali inú možnosť, než svoje nedostatky ešte viac zdôrazňovať. Dnes je našťastie už všetko inak. Ak budete pátrať, zoženiete šik obuv. Kúpte si preto radšej čižmy s podpätkom.