LACOSTE

LACOSTE
LACOSTE

Mať krokodíla či aligátora na topánke alebo na inom kúsku oblečenia je hit, ktorý jednoducho nestarne. Značka Lacoste sa totiž stále radí k tým najpopulárnejším a najviac nakupovaným. Možno oslňuje svojím štýlom, možno novinkami, ktoré pravidelne dodáva na pulty svojich obchodov. Niektorí ju práve nemusí, iní sú z nej úplne paf. Kedy ale táto značka začala a aká bola pôvodná myšlienka?

Všetko začalo v roku 1933, kedy známy francúzsky tenista René Lacoste si potriasol rukou s André Gillierom a založili spoločnosť, ktorá sa z počiatku chcela špecializovať len na obuv. Keďže sa mu hovorilo krokodíl alebo aligátorov, tak sa rozhodol, že tento druh zvieraťa pridá do svojho loga. A tak sa práve dodnes stretávate so zvieraťom na každom vyrobenom výrobku. Úp ukončenie tenisovej kariéry si René uvedomil, že by bolo vážne dobré začať podnikať trošku inak. Zaujímal sa o módu, a preto sa teda rozhodol urobiť dieru do tohto sveta. Dodnes je spoločnosť vedená z Paríža a jedna z výrobných pobočiek je v meste Troyes. Od roku 1963 ju však vedie syn, a to Bernard Lacoste.

LACOSTE
LACOSTE

Spoločnosť sa nezameriava však iba na obuv, ako tomu bolo na úplnom začiatku. Obľúbenosť si získala najmä kúsky oblečenia, ktoré je naozaj štýlové. Ide o dámsku, pánsku, ale aj detskú módu, ktorou sa môže pýšiť. Po veľmi veľkom úspechu však začala svoju pôsobnosť naďalej rozširovať, a tak sa s touto značkou stretnete aj v oblasti kozmetiky.

Populárna je najmä u módnych nadšencov, pretože nielen topánky, ale i napríklad bundy sa radí k tým naozaj štýlovým. Nosiť ju môžete pokojne niekoľko sezón, pretože toto nosenie sa jednoducho neomrzí. Keďže sa väčšinou snažia vyrobiť vážne nadčasové kúsky, určite sa vám zapáči to, že investícia nebude zasahovať iba do jednoročného obdobia.

Lacoste sa teda zameriava aj na kozmetiku, nielen na obuv či dámsku, pánsku alebo detskú módu. Nadšenci a milovníci značky si teda môžu prísť na svoje vo veľmi širokej oblasti. Môžu sa obliekať do krokodíla, ale tiež krokodílom aj voňať.