Kam za romantikou?

Prežiť romantický víkend nemusíte len vo chvíli, keď sa oslavuje americký sviatok všetkých zamilovaných zvaný tiež Valentín. Romantický víkend môžete podniknúť kedykoľvek sa vám len zapáči, ak teda budete vedieť, kam vyraziť. A aby bolo rozhodovanie ľahšie, rozhodli sme sa vám pomoc. Vybrali sme niekoľko romantických miest, kam sa oplatí ísť napríklad len počas víkendu. Aké miesto učaruje najviac vám?

V súčasnej dobe jazdí ľudia za romantikou vo chvíli, keď chce muž požiadať ženu o ruku alebo keď sa oslavuje výročie. Ovšem romantický víkend si môžete urobiť len tak, bez dôvodu. Potešte svoju drahú polovičku a kúpte letenky na miesto, ktoré je doslova synonymom romantiky. A aby ste nemuseli pri počítači tráviť dlhé hodiny, poradíme vám, kde zažijete naozaj veľkú porciu romantiky.

Hor sa do Ríma

Taliansko je romantickú krajinou, o tom niet sporu. Nemusíte sa však plaviť v Benátkach na gondole, aby to bolo romantické. Stačí, keď sa vydáte napríklad do Ríma. Rím je plný romantických stavieb, pri ktorých sa musíte zastaviť. Čo napríklad fontána di Trevi, do ktorej si hodíte mincu, aby sa vám splnilo prianie? Alebo Španielske schody či Anjelský hrad? O samotnom Koloseu ani nehovoríme, to je samozrejmosť.

Avšak v Ríme nájdete mnoho krásnych reštaurácií, ktoré vás jedlom prekvapia. Nie je nad to ochutnať pravú taliansku kuchyňu v mieste, odkiaľ pochádza. České napodobeniny nie sú nič v porovnaní s večerou v pravej talianskej reštaurácii.

Frrr do Barcelony

Vedeli ste, že aj Barcelona sa radí k najromantickejším miestam na svete? Nájdete tu mnoho krásnych pamiatok, chrámov a tiež parkov, kde si užijete so svojou drahou polovičkou nádherné chvíle. Napodiv tu zažijete aj trochu rušnejšie nočný život, čo by ste možno nečakali.

Avšak odporúčame v Barcelone urobiť si napríklad piknik v tunajších parkoch, odkiaľ sa vám ponúknu krásne výhľady na celé mesto. Ak chcete prejsť všetky tunajšie hrady a pamiatky, radšej si požičajte auto, nech to všetko počas vášho pobytu stihnete.