Jeseň si žiada svoje: Zaobstarajte si sexi čižmy nad kolená

Jeseň je tu a s ňou aj chladnejšie dni. Dnes už čižmy nie sú len záležitosťou zimy. Vyrábajú sa totiž z rôznych materiálov, aj ľahších a narobia parádu za rôzneho počasia. Vysoké čižmy dodávajú ženám štýl. Ide o topánky, ktoré dokážu mimoriadne zdôrazniť ženskosť, pokiaľ sa vhodne skombinujú s oblečením.

Nikde nesmie tlačiť

Môžu pôsobiť neodolateľne sexi, pretože zdôraznia tvar ženskej nohy, ktorá sa opticky zoštíhli a zúži. Ako môžeme čižmy nad kolená charakterizovať? Veľmi často hornú časť lýtka obklopuje úzky opasok. Pri kolene je potom topánka rozšírená. Holeň je potom zhotovená z mäkkých materiálov, aby lýtko dokonale obklopila. Pretože aj keď ide samozrejme o eleganciu, dôležité je aj pohodlie nositeľky. Nie je prípustné, aby čižmy niekde tlačili. A nejde ich o klasiku, riešenie topánok môže byť aj veľmi originálne.

Vždy budete „in“

V zásade máte na výber z troch typov čižiem nad kolená: elegantných, extravagantných a moderných. Čižmy tohto typu zo svojej podstaty nikdy nebudú usadlou babičkovskou obuvou. Vždy budú budiť pozornosť a mať šmrnc. Na čo sa čižmy tejto dĺžky najlepšie hodia? Perfektne sedí k úzkym priliehavým elastickým džínsom či legínam, kedy obuv obúvate priamo na ne. Potom môžete vyraziť von pokojne aj v legínach a bude to vyzerať veľmi elegantne. Topánky vám predĺžia a zoštíhlia nohy. Doplniť sa dajú napríklad dlhým svetrom či topom, ale rovnako dobre bude k úzkym nohaviciam pasovať aj kratší obopnutý kabátik.

Minisukňa pôsobí sexy

Pokiaľ chcete nosiť ku čižmám sukňu, vysoká obuv tohto typu si žiada úzku minisukňu. Pôsobí to sexy. Celkovo ale pozor na model vysokých čižiem s krátkou sukňou. Hodí sa na firemný večierok, ale určite nie do práce alebo na formálnu schôdzku. Tiež je dobré voliť farebne triezve oblečenie, napríklad čierny rolák, krémovú minisukňu pre kontrast a čierne čižmy. Komplikované vzory na látke a farebné kombinácie pôsobia lacno, topánky totiž pútajú pozornosť samy o sebe.