Havajská košeľa je to gýč alebo hit?

Pri vyslovení vety: „Vezmi si tú havajskú košeľu.“ Niekomu môže naskočiť husia koža a iný je rád, že má na sebe niečo pohodlného a taky zaujímavého. Tento rok by ste im mali dať ale šancu! V pánskej móde je to jeden z najväčších hitov tohtoročnej sezóny, takže ak ste v nich doteraz nevyrazili, neváhajte a dožeňte to! 

Odkiaľ vietor fúka? 

Tako košele vznikla v 30. rokoch minulého storočia. Vietor čiže vojaci a dobrovoľníci ju k nám závalu, ako už názov napovedá, z ďalekého polynézskeho ostrova menom Havaj. Miestni obyvatelia túto košeľu nosili na slávnostné príležitosti, ako sú svadby a rôzne oslavy. Vďaka svojej farebnosti a vzorom je na tieto akcie priamo stvorená. 

Vzory a ako ju nosiť 

Vzor týchto košieľ sa nejako razantne nemení. Pestrosť farieb, rôzne kvety či palmové listy sú ich výsadou. Tento rok sa k tomu pridali vzory zvierat a to najmä ružových plameniakov. Mnoho z vás ale prekvapí, že táto košeľa môže pôsobiť aj veľmi elegantne. Ako to docieliť? Stačí zvoliť čiernu farbu košele a vzor by mal byť menší veľkosti a tiež v menšej početnosti. Havajskú košeľou môžete rozbiť inak obyčajný outfit, ako je čierna kožená bunda a biele tričko. Táto kombinácia sa vám bude na jeseň hodiť a budete v nej veľmi originálny. Tieto košele nie sú len záležitosťou leta, ale vhodnou kombináciou je vynosíte ako na jar tak na jeseň. 

Aj keď je leto takmer u konca, navštívte nejaký ten obchodný dom a košeľu si určite kúpte. Využijete tak i zvýhodnené ceny. Určite nákupom neoľutujete, pretože táto košeľa je nesmrteľná a zažiarite v nej aj budúce leto.