Elegancia v nežnosti – ľúbezné tóny farieb tento rok frčia

Zariaďujete si svoj dom, ale stále neviete, ako docieliť úplnosti a útulnosti? Hľadáte predovšetkým správnu farebnú kombináciu obývacej izby alebo spálne? Zistite si farby, čo tento rok frčí. Zamerajte sa na nežnosť a ľúbeznosť. Docielite tak nielen príjemnej atmosféry zakaždým, kedy si si ľahnete do svojej postele či zasadnete na gauč, ale získate aj moderný nadčasový vzhľad vašej domácnosti. Maľovať potom nebudete musieť rok čo rok, pretože s danou kombináciou farieb budete absolútne spokojní.

Doby, kedy boli v kurze pestrofarebné steny, sú už dávno preč. Veselé farbičky síce stále idú, však nemožno medzi ne zaradiť krikľavo oranžovú, fosforové žltú ani tmavo zelenú. Zvážte radšej nežnosť kombinácia ružovej a bielej. Spoločne s doplnkami bielej farby dosiahnete stopercentnú jedinečnosti.

Ak nie ste favoritmi typicky dievčenských farieb, ponúka sa možnosť vymaľovať (aspoň jednu zo štyroch stien) pastelovo modrou farbou. Ľahko sa doplní šedivým či bielym nábytkom. Čo sa týka doplnkov – na svetlý gauč stačí zaobstarať hebunké perové vankúše, ktoré sú a budú veľkým hitom tohto roka. Jemnosť tento rok bude vážne udávať smer, a to nielen v oblasti bývania.

Ak však túžite po útulnom obývacej izbe, pastelovým farbám sa vyhnite. Zvoľte radšej klasickejšie, avšak nadčasové kombinácie. Jedná sa predovšetkým o čiernobielu kombináciu. Aby ste docielili uceleného dojmu, aj vaše fotografie vyvolajte v rovnakých farbách. Na čo ale rozhodne nezabudnite, je „rozbiť“ vyváženosť farieb. Veľmi moderné záležitosťou je totiž kontrast. K tmavému gauči s bielym stolíkom prikúpte navyše výrazné červené kreslo. Nech sú vaše návštevy vždy fascinované. Verte, že budú, a to v tom pozitívnom slova zmysle.

Keďže sa kombinácia čiernej a bielej môže zdať pre niekoho všedné a už trošku nudná, zmeňte čiernu farbu na tmavo hnedú. Väčšia elegantnosti snáď už ani nejde docieliť.