DIESEL

Jedná sa o taliansku módnu spoločnosť nesúca názov Diesel. Predovšetkým sa dlhé roky zameriava na návrh a aj na samotnú výrobu oblečenia pre mladšie generácie. Jedná sa o jednu z najrozšírenejších a najznámejších značiek, ktorá uchvátila svet predovšetkým svojimi veľmi kvalitnými a komfortnými džínsy. Samotný počiatok spoločnosti ale siaha až do roku 1978, kedy sa Renzo Rosso rozhodol, že do módneho sveta tej doby vnesie trošku kvality a ojedinelosti. Rozmachu sa však firma dočkala až o sedem rokov neskôr, pretože vtedy sa podnik dočkal kompletnej akvizície. O ďalších šesť rokov neskôr bola vytvorená obrovská medzinárodná reklamnú kampaň, ktorá spôsobila to, že značka sa vryla do pamäti celému svetu. A tak sa teda následkom týchto udalostí roku 1996 otvorila prvú kamenná predajňa tejto značky, ktorá sídlila na Lexington Avenue v New Yorku.

Diesel nie je len pre mladých

DIESELSamotná značka Diesel začala najprv s myšlienkou, že sa bude zameriavať len na módu pre mladých. Lenže to ju ešte len uviedlo na trh. Ženy, muži i deti si mohli vybrať to najmodernejšie oblečenie – každý si jednoducho prišiel na svoje, pretože sa značka špecializovala naozaj tak na džínsy, tak na košele, tričká, tielka, tak na bundy i mikiny. Jednoducho ste si vybrali vždy a v každom ročnom období. Následný úspech však zaznamenal to, že sa značka začala zameriavať aj na iné odvetvie, a síce na šperky a hodinky. Aj tie sa stali populárne naozaj rýchlosťou blesku, preto sa nie je čomu diviť, keď sa firma začala zaujímať ešte o inú oblasť. Tentoraz bola terčom kozmetika. Samozrejme aj sem urobila značka obrovskú dieru a získala si patričný rešpekt.

Keďže sa jedná o cenovo prijateľné oblečenie, môže si túto značku dovoliť takmer každá skupina obyvateľov. Odevy sú vždy naozaj moderné a podľa najnovších módnych trendov. Málokto si nevyberie v ich širokom sortimente. Keď mu sa tak vážne stane, určite také jedinca uchváti napríklad práve hodinky alebo kozmetika. Parfumy sú totiž veľmi kvalitné a ich vôňa dlho vydrží.