Chcete vyzerať ako žena vamp? Chce to krátke šaty či kabátik a vysoké topánky

Extravagancia v móde dnes nie je ničím neobvyklým. Kratší kabátik či šaty, ktoré z časti prekrývajú zadok. Minisukne či minišaty končiace cca 10 cm od sukne. Tak vyzerá sexy vamp. Zdôrazňujeme, že ide o priliehavé čižmy s vysokým ihličkovým podpätkom, ktoré priťahujú pozornosť k nohám. Hodí sa preto pre mladú ženu.

Hravosť je vlastná mladým dievčatám

Ďalšou možnosťou je hravý look. Natiahnuť si nepriesvitné legíny alebo pančuchy, môžu byť pokojne aj farebné vrátane vzorovaných. Výhodou je, že ako legíny, tak aj pančuchy opticky zoštíhlia nohy. Napríklad sa dajú k čiernym čižmám vziať farebné pančuchy či legíny, avšak s ďalším oblečením treba pracovať opatrne, aby to nepôsobilo preplácane. Taký outfit sa ale hodí len pre mladé dievča, u staršej ženy vyzerá smiešne a veľmi lacno a podhodnotivo.

Farebné topánky do klubu

Ak chcete byť originálny, môžete siahnuť aj po farebných čižmách, napríklad červených alebo fialových. Avšak tu je ťažšie skombinovať ich s inými odevmi. V takom prípade sa hodia napríklad jednofarebné mini šaty. K červenej šedej šaty, k fialovej čiernej šaty. Nemusíte sa báť ani topánok s ozdobami ako cvočky. Takýto outfit je ale vhodný iba do klubu na večierok pre mladých.

Tréning chôdze je nevyhnutný

Podstatné je ale aj vysoké čižmy vedieť nosiť a vedieť v nich chodiť. To sa týka ako čižiem na vysokom ihličkovom podpätku, tak na platforme. Je dobré si chôdzu na podpätkoch natrénovať. Dôležité je chodiť vzpriamo, s rovným chrbtom a pôsobiť sebavedome. Až potom bude outfit vyzerať dokonale. Avšak vysoké čižmy si väčšinou môžu dopriať len vyššie štíhle ženy, na malých a bacuľkách nevyzerajú dobre. Tým však rozhodne nie je povedané, že bacuľky by nemali vysoké topánky ako čižmy nosiť vôbec. Len pokiaľ ide o výber, musí byť oveľa opatrnejší.