Ako začať konečne dodržiavať pitný režim?

Dodržiavať pitný režim, to je viac než dôležité. Ak nedodržiavate pitný režim, telo je dehydrované, má to následne vplyv na váš celý organizmus aj na vaše zdravie. Pod pitným režimom si však musíme predstaviť najmä pitie kohútikovej, čistej vody, nie popíjanie alkoholu alebo bublinkových, sladkých štiav. Pokiaľ s dodržiavaním pitného režimu máte problém, vieme, ako ho začať konečne dodržiavať.

Voda má v ľudskom tele naozaj nezastupiteľnú funkciu. Udržuje správnu hladinu elektrolytov, tiež udržuje správnu hladinu krvného tlaku. Podporuje zdravie buniek, tiež premazáva kĺby alebo reguluje telesnú teplotu. Dostatočne piť, to je teda naozaj základ pevného zdravia. Ako sme však spomenuli, mnohí ľudia môžu mať s dodržiavaním pitného režimu veľký problém, ale s tým pomôžeme.

Majte pri sebe neustále fľašu

Keď niekto potrebuje začať jesť pravidelne, chystá si aj do práce krabičky, v ktorých je vyvážená porcie zdravého a pestrého jedla. Ak potrebujete začať piť dostatok vody, majte pri sebe vždy fľašu, ktorú môžete po jej vypití znovu naplniť. Uvidíte, že vás plnenie bude naozaj baviť, zrazu budete piť o sto, šesť. Ideálne sú pollitrové fľaše, ktoré nezaberú v kabelke toľko miesta. Len si spočítajte, koľko takých fliaš musíte za deň vypiť. Odborníci odporúčajú, aby ste vypili denne aspoň dva litre vody.

Aj upomienky pomáhajú

Ak ste tak zaneprázdnení, že zabúdate piť, odporúčame si nastaviť upomienky do telefónu. Tie vám treba každú pol hodinu pripomenú, že je čas sa napiť. Aj keď nebudete mať smäd, svoj mobilný telefón vypočujte. Dokonca dnes existujú aj inteligentné mobilné aplikácie, ktoré pripomínajú ľuďom ich pitný režim. To stojí rozhodne za vyskúšanie!

Keď vám voda nechutí

Mnohí ľudia majú problém s tým, že im voda skrátka nechutí. Týmto ľuďom odporúčame ochutiť si vodu tým, čo je zdravé. Ochuťte si vodu preto mätou, citrónom alebo napríklad limetou, prípadne uhorkou alebo medovkou.