Ako prekonať chuť na sladké?

Ste aktuálne na ceste za štíhlou a sexi postavou? V tom prípade vám možno krížia cestu sladkosti a cukrovinky, ktoré sa vás prakticky denne snaží dostať na druhú stranu. Aj keď sa snažíte jesť zdravo, rovnako vás lízanky alebo čokoláda vykukujúce z pultov obchodov naozaj láka. Prezraďme si účinné a overené tipy, ktoré vás mlsného jazýčka zbaví.

Zdravé raňajky je základom každého dňa

Vedeli ste, že od toho, ako bohatá a zdravá bude vaše raňajky sa tiež odrazí chute, ktoré budete počas dňa mať? V ideálnom prípade by ste teda mali začať zdravú raňajkami, ktorá bude pokojne sladkého charakteru. Vafle rovnako ako lievance je možné pripraviť tak, aby boli v kompetencii so zdravým stravovaním.

Raňajky by mala obsahovať aj nejaké sacharidy. Aj keď väčšina ľudí od nich odvracia svoj zrak, je pravdou, že práve sacharidy sú tiež pre telo dôležité.

Pravidelné stravovanie je kľúčom

Aby vás zaručilo chute na sladké či na čokoľvek nezdravého, jedzte pravidelne. Pravidelné stravovanie dostáva človeka do akejsi rovnováhy a učí telo tomu, aby si netvorilo riadne zásoby. Telo skrátka a dobre vie, že dostane najesť, preto nemá strach či obavy z iných scenárov.

K pravidelnému stravovanie však patrí aj olovrant. Na tú sa bohužiaľ zabúda, čo je samozrejme zle. Nakrájajte si preto aspoň obyčajné jabĺčko, doprajte si lyžičku arašidového masla alebo zjedzte aspoň jogurt, ktorý môžete sem tam obmeniť za tvaroh.

Bylinkové čaje vie divy

Chute na sladké samozrejme ovplyvňuje aj to, čo pijete. Voda niekedy neuspokojí maškrtný jazýček dostatočne, aj keď je spestrená o plátky citróna a uhorky. Namiesto nej preto voľte bylinkové čaje, ktoré sú plné antioxidantov a ak do nich nepridáte cukru, sú tiež bez kalórií.

A aj keď v sebe kalórie neskrývajú, dokážu naozaj zaručene zahnať chute na sladké.